XXXII Niedziela zwykła 7.11.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. We Czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W piątek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. W sobotę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.

2.We czwartek 11 listopada będziemy przeżywać 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. 11 listopada 1918 r. po długiej i jakże smutnej nocy niewoli i zaborów Polska na nowo się odrodziła. Niech w tym dniu nie zabraknie naszej modlitwy w intencji Ojczyzny i wszystkich Polaków.

3.Przed nami miesiąc listopad. Miesiąc modlitwy za zmarłych i wdzięcznej pamięci o nich. W ciągu całego roku Kościół święty, wyznając wiarę w zmartwychwstanie umarłych i życie wieczne, zanosi w modlitwach błagania do Boga o Jego miłosierdzie za wszystkich wiernych zmarłych. Modlitewna pamięć o tych, którzy odeszli już do wieczności jest szczególnym znakiem miłości blizniego. Po ziemskim życiu, każdy człowiek staje bowiem przed trybunałem Sprawiedliwego Sędziego – Jezusa Chrystusa. Szczęśliwi są ci, którzy odeszli przygotowani, z łaską uświęcającą, z obfitymi owocami czynionego dobra i miłości. To o nich mówi św. Jan Apostoł „Błogosławieni, którzy w Panu umierają. Niech odpoczną od swoich mozołów, bo idą wraz nimi ich czyny”. Wielu zmarłych, pośród których są już może najbliżsi naszym sercom, odprawia pokutę w czyśćcu, by spłacić Bożej sprawiedliwości zaciągnięte przez grzechy długi. To o nich śpiewamy w pieśni „Dusze w czyśćcu omdlewają, Twej pomocy wyglądają – o Jezu”. Usłyszmy to błagalne wołanie naszych zmarłych. Włączmy się w tym roku w listopadową modlitwę Kościoła, by przyjść im z pomocą w odprawianej pokucie. W tym miesiącu możemy zyskiwać i ofiarować odpusty dla naszych zmarłych. Od 1 do 8 listopada odpust zupełny, od 8 do 30 listopada odpust cząstkowy. Aby zyskać odpust trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, nawiedzić cmentarz oraz odmówić dowolmą modlitwę.

4.W dzisiejszą niedzielę w czasie Mszy św. będziemy przeżywać Święto Niepodległości. Będziemy sie modlić za naszą Ojczyznę i za wszystkich, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny. Po Mszy św. będzie miała miejsce katecheza dla dzieci.

5.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 7.11.2021 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre Coeur du Prado