XXX Niedziela zwykła 23.10.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1,Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, Biskupa. W piątek Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2.W pazdziernikowe wieczory pamiętajmy o modlitwie różańcowej. Módlmy się z różańcem w dłoni przeniknięci wiarą w przemożne orędownictwo Królowej Różańca świętego, danej naszemu narodowi „ku pomocy i obronie”

3.Przeżywamy tydzień misyjny. Naszą myśl i modlitwę kierujmy w stronę ludzi, którzy gdzieś daleko od nas, głoszą Chrystusa. Sa wśród nich coraz liczniej Polacy. Nie tylko księża i siostry zakonne, ale i ludzie świeccy, zwłaszcza pracownicy służby zdrowia.

4.W ciągu najbliższego tygodnia udajemy się na cmentarze porządkować groby. Hiszpańskie przysłowie głosi, że „umarli otwierają oczy żywym”. Niechaj nasze wędrówki po cmentarzach szeroko otwierają nasze oczy na świat, który jest poza grobem. W tych dniach niech nam towarzyszy modlitwa poety „Wierzymy, że powstaliśmy z miłości i w miłość się obrócimy” R. Brandstaetter.

5.Msze św. w Niedzielę 23,10.2022 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote