XXVIII Niedziela zwykła 10.10.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We czwartek wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika. W piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. W sobotę św. Jadwigi Sląskiej.

2.16 pazdziernika, w święto św. Jadwigi Śląskiej, przypada rocznica wyboru Ojca św. Jana PawłaII. Niech ten dzień, jak i cały bieżący tydzień będzie czasem szczególnej modlitwy za wstawiennictwem Świętego Jana Pawła II. Za jego przyczyną wypraszajmy potrzebne łaski dla naszej ojczyzny, dla naszych rodzin i dla nas samych. W tej intecji poświęćmy w tym tygodniu naszą modlitwę różańcową.

3.W pazdzierniku trwamy na modlitwie różańcowej. Biografowie notują, że bohater dwojga narodów: polskiego i amerykańskiego Kazimierz Pułaski przed bitwą pod Savannah odmawiał różaniec. Różaniec odmawiali nasi królowie. W skarbcu na Jasnej Górze oglądamy do dziś złożone tam różańce królewskie. Nad grobem wielkiego hetmana Stanisława Żółkiewskiego wisi różaniec. Nie rozstawał się z nim od lat dziecięcych, aż do bohaterskiej śmierci. Święty Jan XXIII wyznał w swoim dzienniku, że w jego życiu nie było ani jednego dnia bez różańca.

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 10.10.2021 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre Ceour du Prado