XXVII Niedziela zwykła 2.10.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Jana z Dukli. We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W czwartek wspomnienie św. Brunona, Kapłana. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

2.Rozpoczyna się miesiąc pazdziernik – miesiąc modlitwy różańcowej. W czasach tak trudnych, w czasach zagubienia człowieka skazanego na zdawanie trudnego egzaminu ze swej postawy wobec Boga i bliznich, wezmy do naszych dłoni różaniec. Prosi nas o to sama Matka Najświętsza.

3.Modlitwa różańcowa jest jedną z najpopularniejszych modlitw Kościoła. Zna ją każdy katolik. Jest ona odmawiana przez setki milionów chrześcijan. Zdecydowała o tym łatwość i prostota różańca. Składa się on przecież z modlitw codziennych, najpowszechniej używanych „Modlitwy Pańskiej” i „Pozdrowienia Anielskiego”. Można odmawiać go w każdym czasie i na każdym miejscu. Rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Jego Matki, dołączone w wiekach pózniejszych, nadają różańcowi formę rozmyślania, kontemplacji Ewangeli, co pozwala nie tylko lepiej poznać życie Chrystusa, ale je także naśladować.

4.W najbliższą niedzielę Uroczyste rozpoczęcie roku katechetycznego połączone z błogosławieństwem przyborów szkolnych. Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej wspólnoty z rodzicami na Mszę św., a po Mszy św. na pierwszą katechezę.

5.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 2.10.2022 r

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France