XXVII Niedziela zwykła 04.10.2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

We środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
W piątek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa
W sobotę wspomnienie świętych męczenników Dionizego, Biskupa i Towarzyszy

2. Rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W czasach tak trudnych, w czasach zagubienia człowieka skazanego na zdawanie trudnego egzaminu ze swej postawy wobec Boga i bliźnich, weźmy do naszych dłoni różaniec. Prosi nas o to sama Matka Najświętsza!

3. Modlitwa różańcowa jest jedną z najpopularniejszych modlitw Kościoła. Zna ją każdy katolik. Jest ona odmawiana przez setki milionów chrześcijan. Zadecydowała o tym łatwość i prostota różańca. Składa się on przecież z modlitw codziennych, najpowszechniej używanych: „Modlitwy Pańskiej” i „ Pozdrowienia Anielskiego”. Można odmawiać go w każdym czasie i na każdym miejscu. Rozważanie tajemnic z życia Jezusa i Jego Matki, dołączone w wiekach późniejszych, nadają różańcowi formę rozmyślania, kontemplacji
Ewangelii, co pozwala nie tylko lepiej poznać życie Chrystusa, ale je także naśladować.

4. W najbliższą niedzielę 4.10.2020 r. Msza Święta będzie miała miejsce w Kościele Notre Dame de France na Col de Villefranche o godzinie 9h00. Zapraszam na Mszę Świętą wszystkich Rodaków mieszkających w okolicach Nicei i w samej Nicei.

5. W niedzielę 4.10.2020 r.będzie odprawiona Msza Święta dla Polaków mieszkających w okolicach Cannes i w Cannes. Msza Święta będzie miała miejsce o godzinie 15h30 w Kościele Sacré – Coeur 15 Avenue du Prado. Zapraszam serdecznie wszystkich Rodaków.

6. W niedzielę 27 września Wspólnota Polska w Nicei Cannes i Monaco pożegnała swojego dotychczasowego duszpasterza Ks. Bronisława Rośka. Podczas Uroczystej Mszy Świętej przedstawiciele Całej wspólnoty dziękowali za trudy duszpasterskiej pracy,zapewniając jednocześnie o swojej modlitwie. W nowej posłudze duszpasterskiej,życzymy Ks.Bronisławowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Notre Dame du Laus.

7. W niedzielę 27 września z całym Kościołem powszechnym przeżywaliśmy Światowy dzień migranta i uchodźcy. Duszpasterstwo do spraw emigracji z diecezji Nice zorganizowało Mszę Świętą dla wszystkich wspólnot narodowych w Sanktuarium Notre Dame de Laghet. Wspólnota Polska była reprezentowana przez Agnieszkę i Grzegorza z dziećmi, Monikę i Tomasza z dziećmi, Katarzynę i Ks.Stanisława. Składam serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w tej Mszy Świętej.

Jedna odpowiedź na “XXVII Niedziela zwykła 04.10.2020 r. ogłoszenia duszpasterskie

1. Wyrażam moją wielką radość, że Rodacy wspólnie z nowym proboszczem będę mogli się modlić jak dawniej w kościele w Col de Villefranche. Modlę się za Ks. Stanisława, Ks. Ireneusza oraz wszystkich, którym sprawa Mszy w języku polskim leżała na sercu.
    Dziękuję za wszystkie wyrazy sympatii okazane w minioną niedzielę.
    Wszystkim, którzy wykazali zaangażowanie w parafii przez minione lata – serdecznie dziękuję.
    Szczególne podziękowanie dla Rafała Żelazko z żoną Magdaleną – założyli internetową stronę Parafii Polskiej w Nicei. Cały czas pilotują i aktualizują ….a strona służy wszystkim doskonale.
    Bóg zapłać. Z modlitwą – ks. Bronisław

Komentarze są wyłączone.