XXVI Niedziela zwykła 26.09.2021 r. Ogloszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana. We wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika. W środę Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. We czwartek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. W piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy. W sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

2.Prośba do rodziców o zapisywanie dzieci na katechezę. Wzrost wiary i kształtowanie wrażliwości moralnej nie dokonuje się okazjonalnie, ale poprzez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego i dzieł Bożych na katechezie i niedzielnej Eucharystii.

3.Z Katechizmu Kościoła Katolickiego. „Istnienie istot duchowych, niecielesnych, które Pismo święte nazywa zazwyczaj aniołami, jest prawdą wiary. Aniołowie sa stworzeniami czysto duchowymi, niecielesnymi, niewidzialnymi i nieśmiertelnymi, bytami osobowymi, posiadającymi rozum i wolną wolę. Kontemplując nieustannie oblicze Boga, wielbią Go, służą Mu i są Jego wysłannikami w wypełnieniu zamysłu zbawienia wszystkich ludzi. Kościół łączy się z aniołami w uwielbieniu Boga, wzywa ich wstawiennictwa i czci w liturgii pamięć niektórych z nich (Michał, Gabriel, Rafał). Każdy wierny ma u swego boku anioła jako opiekuna i stróża prowadzącego go przez życie”

4.W niedzielę 26 września będziemy przeżywać Światowy Dzień Migranta i Uchodzcy, Decyzją Papież Franciszka, w kazdą ostatnią niedzielę września obchodzimy ten dzień. Jak co roku Ojciec Święty kieruje do nas z tej okazji specyjalne przesłanie. Tym razem nosi ono tytuł „Ku stale rosnącemu my”. Każda polska wspólnota we Francji jest miejscem, gdzie uczymy się ciągle na nowo jak być Kościołem, w którym nie ma „my” i „oni”ale tylko rosnące my.

5.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 26 września

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France