XXIX Niedziela zwykła 16.10.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika. We wtorek Swięto św. Łukasza Ewangelisty. W środę wspomnienie św. Męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Joguesa, Kapłanów oraz towarzyszy. W czwartek wspomnienie św. Jana Kantego, Kapłana. W piątek wspomnienie św. Jakuba Strzemię, Biskupa. W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża.

2.W pazdzierniku trwamy na modlitwie różańcowej. Biografowie notują, że bohater dwojga narodów: polskiego i amerykańskiego Kazimierz Pułaski przed batalią pod Sawannah odmawiał różaniec. Różaniec odmawiali nasi królowie. W skarbcu na Jasnej Górze oglądamy do dziś złożone tam różańce królewskie. Nad grobem wielkiego hetmana Stanisława Żółkiewskiego wisi różaniec . Nie rozstawał się z nim od lat dziecięcych aż do bohaterskiej śmierci. Święty Jan XXIII wyznał w swoim dzienniku, że w jego życiu nie było ani jednego dnia bez różańca. Orędownikiem i wielkim propagatorem modlitwy różańcowej był św. Jan Paweł II.

3.Msza św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 16.10.2022 r.

• 15h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France. Po Mszy św. spotkanie całej Wspólnoty polonijnej przy grilu. Serdecznie wszystkich zapraszam.