XVII niedziela zwykła 25.07.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny Rodziców NMP. We wtorek wspomnienie św. Joachima, Ojca NMP. We czwartek wspomnienie św. Marty. W piątek wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła. W sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

2.W dniu dzisiejszym Kościół czci św. Jakuba Apostoła, który poniósł śmierć męczeńską jak pierwszy z wszystkich Apostołów oraz św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych.

3.W poniedziałek Kościół będzie wspominał św. Joachima i św. Annę – Rodziców Maryi. Niech to będzie dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, dziadkom, babciom i wszystkim starszym ludziom. Pamiętajmy o nich, utrudzonych i doświadczonych życiem w naszych modlitwach. Pamiętajmy o tych, którzy są jeszcz z nami i często wspierają nas w trudach życia, jak i o tych, którzy już odeszli do Pana po nagrodę wieczną.

4.Z Katechizmu płockiego. Kościół jest apostolski. Najogólniej można powiedzieć, że Kościół jest apostolski „ponieważ jest zbudowany na Apostołach”(KKK857). Jest on apostolski w potrójnym znaczeniu: po pierwsze ” był i pozostaje oparty na fundamencie Apostołów Ap 21,14 , świadków wybranych i posłanych przez samego Chrystusa”, po drugie ” zachowuje i przekazuje, z pomocą Ducha Świętego, który w nim mieszka, dobry depozyt i zdrowe zasady usłyszane od Apostołów” i po trzecie ” w dalszym ciągu – aż do powrotu Chrystusa – jest nauczany, uświęcany i prowadzony przez Apostołów dzięki tym, którzy są ich następcami w misji pasterskiej, to znaczy Kolegium Biskupów, są w tym wspomagani przez kapłanów w jedności z następcą Piotra, Najwyższym Pasterzem Kościoła” (KKK 857)

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 25.07.2021 r.

• 18h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • Nie będzie Mszy św. w Monaco o godzinie 15h30