XIX Niedziela zwykła 8.08.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W środę wspomnienie św. Klary, dziewicy. W piątek wspomnienie św. męczenników Poncjana, papieża i Hipolita, kapłana. W sobotę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.

2. Czas lata zbliża nas w sposób szczególny do przyrody. Wiemy, jak bardzo postępuje dziś dewastacja środowiska naturalnego. Przebywając na łonie natury, podziwiając jej piękno, dbajmy o jej nieskażoność, ów pierwotny Boży blask odbijający we wszystkim, co istnieje. Przyroda mówi o swym Stwórcy. Niszcząc ją, zanieczyszczając, obrażamy Boga samego, jej pierwszego autora i właściciela.

3. Żniwa, ciężki trud rolniczy przypominają nam o szacunku dla chleba. Jakże wiele wysiłku wymaga zebranie każdego kłosa, garści ziarna. Kromka chleba to niedospane noce, to zmęczenie i cierpienie wielu ludzi. Zdajmy sobie sprawę z odpowiedzialności osobistej za każdy kawałek wyrzuconego chleba. Uczmy dzieci szacunku dla chleba. Rozpoczynajmy każdy bochen znakiem krzyża świętego. Szanujmy chleb codzienny, aby nam go nigdy nie zabrakło.

4. Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 8 sierpnia

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France