VII Niedziela Wielkanocna 16.05.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika. We czwartek wspomnienie św. Bernarda ze Sieny, kapłana. W piątek wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

2.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dni powszednie w okresie między Wniebowstąpieniem a Zesłaniem Ducha Świętego są czasem naszego przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela. Niech więc tydzień, który mamy przed sobą, będzie czasem świętego, modlitewnego oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego Pocieszyciela. Prośmy, aby Duch Święty na nowo obdarzył nas swoimi darami: Dar Mądrości, Dar Rozumu, Dar Rady, Dar Męstwa, Dar Umiejętności, Dar Pobożności, Dar Bojazni Bożej.

3.Maj, miesiąc, w którym Kościół wyśpiewuje chwałę Maryi. Wołana od pokoleń pod tyloma różnymi imionami: Częstochowska, Ostrobramska, Piekarska, z Lourdes, z Fatimy……..,a zawsze ta sama, bliska, Matka. Wyrażali swą miłość do Niej mistrzowie pędzla: Rafael i Bocittelli, Murillo i Rembrant, Lotto i Raibollini. Opiewali w najczulszych tonach Bach i Vivaldi, Schubert, Rossini i Szymanowski. Zachwycali się Nią w najpiękniejszych frazach poeci: Mickiewicz i Norwid, Gałczynski i Kochanowski. Czy wyśpiewałeś już swoją chwałę Maryi w tym miesiącu?.

4.Msze Święte Na Lazurowym Wybrzeżu w VII Niedzielę Wielkanocną

• 13h30 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France