VI Niedziela Wielkanocna 9.05.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W środę wspomnienie św. Nereusza i Achillesa, męczenników. W piątek święto św. Macieja, apostoła.

2.W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tajemnicy Wniebowstąpienia Chrystus kieruje naszą myśl ku ostatecznemu powołaniu, ku niebu. Dni powszednie w okresie między Wniebowstąpieniem a Uroczystością Zesłania Ducha Świętego mają specjalne znaczenie, są dniami przygotowania na przyjęcie Ducha Świętego Pocieszyciela.

3.W Uroczystośc Wniebowstąpienia Msza św. w naszej polonijnej wspólnocie będzie odprawiona o godzinie 9h00.

4.Miesiąc maj, który rozpoczęliśmy, to miesiąc poświęcony czci Matki Najświętszej. Podtrzymujmy w naszych domach i rodzinach piękne majowe tradycje. Litanią Loretańską i pieśniami Maryjnymi oddajmy hołd naszej Matce i Królowej.

5.Z Katechizmu płockiego. Wniebowstąpienie Jezusa Chrystusa. W wyznaniu wiary mówimy< wierzę, że Jezus wstąpił do nieba siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego,stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych<. Po zmartwychwstaniu Jezus przebywał ze swoimi uczniami przez 40 dni, jadł i pił z nimi oraz pouczał ich swoim Królestwie. Jezus ostatni raz ukazał się w chwili Wniebowstąpienia. Wstępując do nieba, wywyższył ludzką naturę i jako prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek zasiada po prawicy Ojca (por.KKK659). Istnieje ścisła więz między wniebowstąpieniem Chrystusa a Jego powrotem przy końcu świata. Chrystus, który w zmartwychwstaniu odniósł zwycięstwo nad śmiercią, rozpoczął dla nas nowy sposób życia z Bogiem.Jezus wchodzi pierwszy do tego życia, aby przygotować miejsce dla swoich wybranych. W tym czasie chrześcijanie pozostają w nadziei, że pewnego dnia będą żyć z Chrystusem na wieki. W fakcie Wniebowstąpienia odczytujemy także prawdę o nas samych. Nikt z nas nie może wejść do nieba o własnych siłach, ale potrzebny i konieczny jest nam Ten, który „jako nasza Głowa wyprzedził nas do niebieskiej ojczyzny, aby umocnić naszą nadzieję, że jako członki mistycznego Ciała również tam wejdziemy”(prefacja o Wniebowstąpieniu). Katecheza 64.

6.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w VI Niedzielę Wielkanocną.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre – Coeur du Prado