V Niedziela zwykła 5.02.2023 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy. W środę wspomnienie św. Hieronima Emillianiego. W piątek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.

2.Przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego. Święto to przypomina nam, że Chrystus jest światłością świata. Świeca przyniesiona przez nas i poświęcona w świątyni ma nam przypominać, że Chrystus ma oświetlać drogi naszego życia. W tej wędrówce przez życie ma nas prowadzić Matka Najświętsza, która jak kiedyś przyniosła Chrystusa do jerozolimskiej świątyni, tak i nas niech prowadzi przez życie, abyśmy przy końcu naszych dni spotkali Chrystusa w szczęśliwej wieczności.

3. Podczas dzisiejszych Mszy św. w Nicei i Cannes poświęcenie świec.

4. 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes. W 1858 roku w 4 lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Boża zjawiła się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Grocie Masabielskiej w Lourdes. Podczas 18 zjawień Maryja wzywała do modlitwy i pokuty oraz poleciła, by na miejscu objawień stanął kościół. Wkrótce Lourdes zasłyneło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się światowym centrum kultu maryjnego. W szczególny sposób do Lourdes pielgrzymują chorzy z całego świata. Ojciec Święty Jan Paweł II ustanowił 11 lutego Światowym Dniem Chorego.

5. Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w niedzielę 5.02.2023 r.

• 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Cannes w kościele Sacre – Coeur du Prado