V Niedziela Wielkanocna 15.05.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. W poniedziałek wspomnienie św. Andrzeja Boboli, Kaplana i Męczennika. W środę wspomnienie św. Jana I, Papieża i Męczennika. W piątek wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, Kapłana. W sobotę wspomnienie św. Jana Nepomucena, Kapłana i Męczennika.

2.Maj, miesiąc, w którym Kościół wyśpiewuje chwałę Maryi. Wołana od pokoleń pod tyloma różnymi imionami: Częstochowska, Ostrobramska, Piekarska, z Lourdes, z Fatimy……., a zawsze ta sama, bliska, Matka. Wyrażali swą miłość do Niej mistrzowie pędzla: Rafael i Botticelli, Murillo i Rembrandt. Opiewali w najczulszych tonach Bach i Vivaldi, Schubert i Gounod, Rossini i Szymanowski. Zachwycali się Nią w najpiękniejszych frazach poeci: Mickiewicz i Norwid, Gałczyński i Lechoń, Kochanowski i Benisławska. Czy wyśpiewałeś już swoją chwałę Maryi w miesiącu, który jest poświęcony Jej czci?

3.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Niedzielę 15.05.2022 r.

• 15h30 Monaco w kościele Sainte Devote
  • 18h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France