Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli 2.01.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

.1.Liturgia tygodnia. W piątek wspomnienie św. Rajmunda z Penyafort, kapłana.

2.1 stycznia z inicjatywy Ojca św. cały świat chrześcijański w sposób szczególny zanosi modły o pokój. I my w tę modlitwę Kościoła zechciejmy się włączyć. Czynimy to pod opieką Bożej Rodzicielki Maryi. Módlmy się o pokój najpierw w naszych rodzinach, w naszej ojczyznie i wszędzie tam, gdzie pokój jest zagrożony.

3.W Uroczystość Objawienia Pańskiego – u nas zwaną Uroczystością Trzech Króli, w kościołach święcona jest kreda. Tą właśnie kredą – zgodnie z pradawnym zwyczajem kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia. Oznakowanie drzwi naszych domów i mieszkań posiada rangę naszego świadectwa wiary wobec innych. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego zwyczaju Polaków.

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w sobotę 1 stycznia i w niedzielę 2 stycznia 2022 r.

• 1 stycznia 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France.
  • 2 stycznia 9h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France.
  • 2 stycznia 15h30 Cannes w kościele Sacre – Couer du Prado