Uroczystość Objawienia Pańskiego 3.01.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie

1.Liturgia tygodnia. We czwartek wspomnienie św. Rajmunda z Penyafort, kapłana.

2.W Uroczystość Objawienia Pańskiego, u nas nazwaną Uroczystością Trzech Któli, w kościołach święcona jest kreda. Tą właśnie kredą zgodnie z pradawnym zwyczajem kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Chcemy przez to wyrazić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu również i my szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia. Ponadto oznakowanie drzwi w naszych domach, mieszkaniach posiada rangę świadectwa wiary wobec innych. Nie rezygnujmy więc z tego pięknego zwyczaju Polaków.

3.Jak gwiazda Mędrcom, tak nam objawia się Boża prawda, byśmy idąc za światłem doszli do Chrystusa i dostąpili zbawienia. Niech w tej drodze za Bożym światłem towarzyszy nam błogosławieństwo i nadzieja, jaka towarzyszyła tym, którzy szukali nowonarodzonego w Betlejem Judzkim. I pamiętajmy: prawdziwy mędrzec oddaje pokłon tylko Bogu samemu.

4.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Uroczystość Objawienia Pańskiego

• 9h00 Col Villefranche w kościele Notre Dame de France