Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało 6.06.2021 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora kościoła. W środę wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. We czwartek wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

2. Z całym Kościołem we Francji przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – zwanej popularnie Bożym Ciałem. Przez naszą obecność na dzisiejszej Mszy Świętej wyznajemy publicznie naszą wiarę, oddajemy cześć i hołd Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie.

3. Dzisiejsza Uroczystość może być dla niejednego z nas stosowną okazją do powzięcia postanowienia częstego nawiedzania Najświętszego Sakramentu. W codziennym pośpiechu przechodzimy nierzadko koło niejednego kościoła. Wstąpmy wtedy na dwie – trzy minuty osobistej, cichej adoracji, prywatnego uwielbienia Pana w tajemnicy chleba. Dzieci w drodze do, lub ze szkoły, dorośli przed lub po pracy niechaj mają ten chwalebny zwyczaj wstąpienia do mijanego kościoła. Chrystus czeka, na uwielbienie, na przeproszenie, na spotkanie.

4. Miesiąc czerwiec, który rozpoczęliśmy poświęcony jest szczególnie czci Boskiego Serca. W Polsce kult Serca Zbawiciela zawsze był bardzo żywy. To przeciwż na prośbę biskupów polskich Klemens VIII rozciągnął na cały Kościół Uroczystość Serca Pana Jezusa. Znajdzmy czas na wspólną modlitwę do Serca Pana Jezusa w naszych rodzinach.

5. Msze Święte na Lazurowym Wybrzeżu w Uroczystość Bożego Ciała.

• 8h30 Adoracja Najświętszego Sakramentu – Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 9h00 Msza św. na Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France
  • 15h30 Msza św. w Cannes w kościele Sacre Coeur du Prado