Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało 19.06.2022 r. Ogloszenia duszpaserskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W środę wspomnienie św. Paulina z Noli. biskupa. W piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2.W dniu dzisiejszym, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – zwanej popularnie Bożym Ciałem – w eucharystycznej procesji na zewnątrz naszej świątyni wyjdziemy, aby publicznie oddać cześć i hołd Jezusowi Chrystusowi ukrytemu w Najświętszym Sakramencie. Niech nasz czynny udział w procesji będzie publicznym wyznaniem naszej wiary.

3.Miesiąc czerwiec, to miesiąc poświęcony czci Boskiego Serca. W Polsce kult Serca Zbawiciela zawsze był bardzo żywy. To przecież na prośbę biskupów polskich Klemens XIII rozciągnął na cały Kościół Uroczystość Serca Pana Jezusa. Znajdzmy czas na wspólną modlitwę do Serca Jezusa w naszych rodzinach.

4.Msza św. na Lazurowym Wybrzeżu w Uroczystość Bożego Ciała.

• 18h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France. Po Mszy św. procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy.
  • Nie będzie Mszy św. w Monaco