Uroczystość Bożej Rodzicielki – Nowy Rok 1.01.2023r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.Liturgia tygodnia. We wtorek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła. W sobotę wspomnienie św. Rajmunda z Penyafort, Kapłana.

2.W pierwszy Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. On nosiła pod swoim sercem Zródło i Początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało, a bez niego nic się nie stało i nadal się dzieje. Ona od początku trwała przy danym Bogu słowie, od zwiastowania, poprzez Betlejemską Noc, aż po Golgotę, wpisując się w Boże dzieło odkupienia. Prośmy Maryję, aby zbawienie ofiarowane przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

3.W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli” Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża Świętego Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Okrucieństwo wojny ciągle mamy przed oczami, nasze dawne trudne doświadczenia przynaglają nas do otwarcia się na cierpienia bliskich nam narodów. Nie szczędzmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.

4.W najbliższą niedzielę 8.01.2023 r. będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną w naszej tradycji Uroczystością Trzech Króli. W tym dniu będziemy święcić kredę. Poświęconą kredą oznaczamy nasze drzwi, jak to od wieków czynili nasi Ojcowie.

5.W parafiach rozpoczynają się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie, tzw. „kolęda”. Duszpasterze udają się do naszych domów, aby wraz z nami we wspólnocie rodzin, w imię Chrystusa zanieść Boże błogosławieństwo. Termin wizyty duszpasterskiej można ustalić po Mszy św.

6.Msze św. na Lazurowym Wybrzeżu w Nowy Rok 1.01.2023 r.

• 15h30 Cannes w kościele Sacre – Coeur du Prado
  • 18h00 Col de Villefranche w kościele Notre Dame de France.