Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2022 r. Ogłoszenia duszpasterskie.

1.”Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Przyszedł po to, aby przywrócić naszą więz z Bogiem. Ta Dobra Nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca, w czasie, kiedy tak wielu ludzi pogrążonych jest w nocy beznadziejności, zwątpienia i lęku o przyszłość. Pełni wiary i radości świętujmy więc ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Niech te święta dla wszystkich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Syn Boży pod nasze dachy, w nasze rodziny i serca każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną codzienność.

2.Mszą Świętą wigilijną rozpoczęliśmy oktawę i okres Bożego Narodzenia, niezwykle bogaty w znaki obecności Bożej, który będzie trwał do Niedzieli Chrztu Pańskiego.

3.Aby przeżyć prawdziwie po chrześcijańsku tajemnicę Bożego Narodzenia, nie możemy ograniczać się tylko do zewnętrznych obrzędów i do zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do zródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

4.W tym tygodniu patronują nam: Czwartek, 29 grudnia – św. Tomasz Becket (1118 -1170), biskup i męczennik, który za wierność papieżowi i Kościołowi rzymskiemu oddał życie – poniósł śmierć męczeńską podczas sprawowania Mszy Świętej. Jest patronem Angli i osób duchownych. Sobota, 31 grudnia – św. Sylwester I (285 – 335), 33 z kolei papież w dzisjach Kościoła, który 21 lat zasiadał na Tronie Piotrowym, kiedy skończyły się prześladowania i Kościół rzymskokatolicki uzyskał wolność, mógł się swobodnie rozwijać.

5. Msze Święte na Lazurowym Wybrzeżu w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

• 24 grudnia Col de Villefranche – Pasterka o godzinie 24h00
  • 25 grudnia Col de Villefranche o godzinie 9h00