Trzecia Niedziela Wielkanocna. 26.04.2020

…Przesłanie Papieża; maju Różaniec o uwolnienie od pandemii: „W obecnej dramatycznej sytuacji, pełnej cierpienia i udręki, która ogarnia cały świat, wołamy do Ciebie, Matko Boga i nasza Matko, i uciekamy się pod Twoją obronę”.

… „Rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Czytania Biblii,  niech będzie on światłem dla wszystkich Polaków w najtrudniejszych chwilach naszego narodowego życia” – zachęcają polscy biskupi.

Ewangelia jutrzejsza: Szli uczniowie do Emaus razem z Panem Jezusem. Jego wysiłki i tłumaczenia na nic się nie zdały, aby zrozumieli. Dopiero przy stole gdy nagle im zniknął ich wiara się obudziła. Jesteśmy podobni do uczniów z Emaus. Nasza wiara była często uśpiona. Aby obudzić naszą wiarę z letargu, Pan Jezus nam zniknął. Zniknął na pewien czas. Teraz, gdy jest epidemia, nie mamy Go we Mszy Świętej, w Komunii i Spowiedzi. Jest to dla nas czas łaski. Bóg daje nam szansę pobudzić naszą wiarę. Jeżeli Pan pozwoli, że nastaną normalne czasy, powrócimy do naszych praktyk niedzielnych. Niech nasze serca zaczną na nowo bić gorącą miłością do Boga, do najbliższych w rodzinie i do wszystkich braci ludzkości.

Podziękowanie dla rodziców Grupy Pierwszej Komunii za bardzo owocną współpracę z księdzem w przygotowaniu dzieci przez użycie dostępnych środków komunikacji internetowej.

…Nasze sprawy rodzinne;
W bardzo korzystnej cenie można kupić solidne rzeczy:
1. Duża szafa odzieżowa. 180 x 160 – trzydrzwiowa z lustrem. Drewno na wysoki połysk.
2. Mikrofalówka  3. Piecyk grzewczy, olejowy z nawiewem. Tel; 0 755 063 255