Siódma Niedziela Wielkanocna

• W przyszły czwartek (2 Czerwca) –Święto Wniebowstąpienia (40 dni po Zmartwychwstaniu) P.J. Msze Święte o godz. 10.00 i 19.30
    we Francji to święto Ascension du Seigneur jest uznawane przez państwo. Inaczej mówiąc; dzień wolny od pracy. Niekiedy trzeba się upomnieć po swoje prawa.
  • Przyszła niedziela to Zielone Święta, Zesłanie Ducha Świętego
  • Bierzmowanie w parafii Ks. Jerzego Chorzempy. Udziela Ks. Biskup Szczepan Wesoły. Przyjeżdża specjalnie z Rzymu. Nasza parafia wysyła dwóch kandydatów. Odbyli solidne przygotowanie przez wielokrotne spotkania, w których uczestniczyli z wielkim zaangażowaniem. Są to Robert i Rafał. My zaś wszyscy mamy zaproszenie od Ks. Jerzego i Pani Lidii. Zachęcam aby parafianie z Nicei zechcieli uczestniczyć w spotkaniu i uroczystości Bierzmowania. Tym bardziej, że nie często zdarza się mieć polskiego Biskupa wśród nas.
    Przyjedzie dziecięcy zespół z Kaszub. Zabierzemy z sobą koszyczek z prowiantem (+5€) i wspólnie stworzymy rodzinną atmosferę w parku przy kaplicy.
  • Na tę okazję odwołuję Mszę w Cannes, ale rodaków z Cannes specjalnie zapraszam do Grimaud. Są uprzywilejowani bo mają najbliżej. Sam jadę samochodem, mam kilka wolnych miejsc – zapraszam.
    Podsumowanie; Przyszła niedziela – 12 czerwca, Grimaud, Godzina 13.00
  • Nawiązując do Bierzmowania – informuję, że w piątek wieczorem odbieram Arcybiskupa z lotniska. Gdyby ktoś chciał spotkać się z przedstawicielem Kurii Rzymskiej albo wypić kawę to zapraszam do mnie w piątek w godzinach wieczornych. Przylot Arcybiskupa do Nicei na godz. 18.30
  • 13 czerwca wycieczka międzynarodowa w góry. Zapraszam. Jest kilka młodych i może być jeszcze więcej. 13 czerwca jest we Francji dniem wolnym od pracy.
  • Dzisiejsza Msza Św. została odprawiona o spokój duszy Marii I Mariana w 10 R.
  • W przyszłą niedzielę Msza Św. za duszą Mariana Czyżewskiego – zamówił syn
  • Jest mieszkanie. Dwa pokoje. Balkon. Łazienka. Widok na morze. Do morza 5 min. Kącik kuchenny. Kuchnia wyposażona. Lodówka. Pralka.
    Mieszkanie w Roquebrine Cap Martin – blisko Monaco. Powierzchnia – 49 m.
    Wolne od końca sierpnia. Cena – 800 €. 0 621 223 178