Piętnasta Niedziela Zwykła

Wakacje – to wyjazdy, przyjazdy i zmiany. Przyjeżdża dwóch księży na zastępstwo, ale parafia ma funkcjonować normalnie.
Księży trzeba przywieść do kościoła. Pan Marek Nowiński podjął się przywozić księży na Mszę o 10.00 – dziękujemy.
Pozostaje do omówienia liturgia tzn. Czytania i śpiewy.

• Na czas mojej nieobecności rezygnujemy z rzutnika a powracamy do kartek z pieśniami. Trzeba kartki rozdać przed Mszą, a po Mszy je zebrać i złożyć ładnie do teczki. Proszę aby ktoś się tego podjął teczki są gotowe.
  • Czytania Mszalne. Przygotowałem czytania na pięć niedziel do przodu oraz Święto Wniebowzięcia. Przed każdą Mszą trzeba kartki rozdać – tak jak to robimy w każdą niedzielę. Czytania są następujące: Pierwsza Lekcja po Polsku, następnie ta sama lekcja po Francusku z kolei Druga lekcja poprzedzona śpiewem Psalmu.
  • Psalmy też są przygotowane
    • poprosimy Panią Krysię, żeby to robiła na Mszy o 10.00
    • Szukamy kogoś na godzinę 19.30

Modlitwa Wiernych – mała zmiana. Wprowadzam uproszczenie: dotąd były małe karteczki z intencjami, pięć do siedmiu osób. Na Wakacje – jedna osoba i wszystkie intencje. Są przygotowane. Trzeba odważnie wziąć.

Witamy naszych Gości, którzy przyjechali na Wybrzeże Lazurowe, aby wypoczywać wodach Morza Śródziemnego oraz promieniach południowego słońca. Życzymy Wam dobrego wypoczynku, który posłuży do wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.
Drodzy Goście, jako proboszcz tej parafii do Was się zwracam. Przypomnę, że należy wyrazić wdzięczność (mówię o tym, bo cnota wdzięczności jest rzadko praktykowana). Tak więc: wdzięczność wobec Boga i wobec ludzi.
Bogu – za słońce, morze, szczęśliwą podróż, zdrowie, czas wypoczynku…
Nie wyobrażam sobie, żeby nie znaleźć czasu na niedzielną Mszę. Nieobecność na Mszy, do dowód czarnej niewdzięczności wobec dobrodziejstw P. Boga.
Wobec ludzi – tych co Was przyjmują, to będzie tato, mama, mąż, ktoś inny z rodziny albo przyjaciel. Pamiętajcie >Oni pracują – wy wypoczywacie i
korzystacie z ich grzeczności, mieszkania, czasem nawet odstępują swoje łóżko. Dla tych co Was przyjmują umiejcie być wdzięczni, uprzejmi i chętni do
pomocy. Niech nigdy nie będzie wrażone ani słowami, ani zachowaniem, ani nawet myślami: „Mnie się to należy”.
Jeżeli do Waszej postawy wdzięczności dodacie uśmiech – wakacje będą udane.