Ogłoszenia parafialne na niedzielę.16.06.2019 Niedziela Trójcy Świętej

…W przyszłą niedzielę po Mszy Św. wyjdziemy procesyjnie z Najśw. Sakramentem aby podziękować P. Jezusowi za Jego eucharystyczną obecność wśród nas. Wyrazem tego będzie; ołtarz polowy, monstrancja, kadzidło, śpiew, dzwoneczki i kwiaty. Proszę o zaangażowanie rodziców z małymi dziećmi. O pomoc przy organizowaniu ołtarz przed kościołem proszę rodziny od Bierzmowania i Pierwszej Komunii.

…Boże Ciało w Polsce obchodzone jest we czwartek.

…Na procesję do Monaco zaprasza Ks. Arcybiskup na Środa 19.06. godz.18.00

…Dziś i w przyszłą niedziele – Msza w Monaco (Ostatnia przed wakacjami)

…Wkrótce przejdziemy na wakacyjny porządek Mszy Świętych.
    – Nie będzie Mszy w Cannes i Monaco
    – Msza sobotnia na Garibaldi ; godz. 19.30 (od 29 czerwca)

…Dziękujemy Panu Bednarkowi, że reprezentował Polaków w szpitalu dziecięcym założonym w Nicei przez Polaka. Zawsze aktualna jest idea polskiego Barona Lenval;  „…Serce jest właściwą kopalnią, zawierającą niezliczone bogactwa którymi nazywamy; szlachetność, hojność, oddanie, litość, wdzięczność, takt, urok, szacunek i wiele innych” (Baron De Lenval  1886)

…Dziękujemy Panu Krzysiowi że podczas nieobecności pana Marka dba o to abyśmy po Mszy mieli przy drzwiach kościoła kawę i inne smaczne rzeczy.
Dzisiaj dojechały do nas pączki – duże i smaczne. Możemy je kupić za 1€. Będzie to nasza pomoc dla nowej rodziny, która przyjechała do Francji.

…W minionym tygodniu mieliśmy problem techniczny z Internetowa Stroną Parafialną. Przepraszamy i dziękujemy wszystkim, którzy nam go pomogli rozwiązać. Podziękowanie kieruję do sympatycznych osób i chętnych do pomocy, które nam pomagały  z Krakowa, Warszawy i Poznania. Specjalnie dziękuję panu Rafała Żelazko. Widzimy  jak wielką wagę w dzisiejszym czasie ma informacja podana przez multimedia.

…Państwo Wołosz: Danusia z mężem przywieźli nam na Mszę O. Seweryna. Musieli dołożyć drogi i czasu – dziękujemy .  O. Seweryn  jest  Jezuitą. Pracuje na Śląsku w Domu Rekolekcyjnym w Czechowicach Dziedzicach.