Ogłoszenia Parafialne – 2015 08 30

* Z Bożą pomocą zaczynamy nowy etap po wakacjach.

* Na opiekę Bożą i Matki Najświętszej liczymy w szkole, w pracy i na drodze.
W związku z tym o pomoc zwracamy się do nieba i zapowiadam poświecenie plecaczków szkolnych oraz pojazdów, aby nas będą szczęśliwie dowoziły do pracy i do szkoły.
Nastąpi to za dwa tygodnie – 13 września.

* Katecheza i przygotowanie do Pierwszej Komunii Św. – to sprawa, która nie może być obojętna na oczątku roku szkolnego.
Będziemy kontynuować katechezę w polskiej szkole. Dodatkowo przygotowanie do Pierwszej Spowiedzi będzie po polsku przy parafii Św. Heleny. Bardzo proszę aby rodzice zgłaszali dzieci.

* Ks. Rektor infułat Stanisław Jeż zakończył swoją kadencję kierowania Polską Misja Katolicką we Francji. na jego miejsce jest Ks. Bogdan BRZYŚ.
W sobotę – 12 września w Paryżu Msza Święta Dziękczynna za 30 lat posługi Ks. Infułata Stanisława Jeża jako Rektora PMK oraz instalacja nowego rektora.
Zaprasza Ksiądz Biskup Wiesław Lechowicz jako Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej
Uroczystości przewodniczył będzie przewodniczył Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.
Byłoby dobrze, gdybyśmy mogli z naszej wspólnoty z Nicei mieć wtedy delegacja nas reprezentowała. Parafia pomoże w kosztach podróży. Prezent też już jest gotowy (wykonany artystycznie jedwabny ornat). Czekam na chętnych.

*Grupa różańcowa ma swoje koperty na miesiąc wrzesień. Modlimy się za uczniów, wychowawców i katechetów.

*Polska Misja Katolicka przesłała podziękowanie za ofiarę, którą przesłaliśmy do Paryża z okazji Tygodnia Miłosierdzia. Ofiara z tacy oraz osobiste datki osiągnęły kwotę 545 €. Odczytać list Ks. Rektora >>>

*Czas wakacji dla naszej parafii to równocześnie możliwość spotkania innych księży. Księżą zastępcy niewątpliwie wnieśli do naszej wspólnoty wiele dobrego i dużo nowego. Zechciejmy to zachować. Czasem można się nawet o to upomnieć.

* W tym tygodniu będę nieobecny w Nicei. Mamy coroczne rekolekcje księży.