OGŁOSZENIA.NICEA.6.11. 2011

32  Niedziela Zwykła

W miesiącu listopadzie wypominamy naszych zmarłych, odmawiamy dziesiątek różańca przed Mszą św. o godz.10.00 oraz raz w tygodniu.We czwartek o 18.00 odprawiam Mszę za naszych zmarłych, których przedstawiamy Miłosierdziu Bożemu, przez wpisanie ich imion na karteczkach, oraz tych których polecamy Panu w naszych myślach.

Przy tej okazji mówię „Bóg zapłać” za ofiarę składaną z okazji wypominek. Wypominki to piękny polski zwyczaj i starajmy się go podtrzymać. Gdyby ktoś z Was się spóźnił z wypisaniem imion, zawsze może poprosić o karteczkę, żeby jeszcze dopisać.

Pogubiliśmy się po Mszy we Wszystkich Świętych w drodze na cmentarz.     Nie byliśmy razem, tylko modliliśmy się na dwóch różnych cmentarzach.Przyznaję, że to moja wina, bo nie dałem precyzyjnej informacji.

11 LISTOPADA to Święto odzyskania niepodległości Polski. Przez sześć pokoleń  była w niewoli. Módlmy się za naszą Ojczyznę, za wszystkich Polaków, szczególnie tych, którzy przykro znoszą aktualne rządy.

Św. Mikołaja dla dzieci organizuje Pan Kowalczyk przy współudziale Panów konsulów z Nicei i Monaco. Miejsce i data; Restauracja „La Ligule” 13 rue la Martine w niedzielę 11 grudnia. Gotowa była przyjąć nas parafia francuska w dużej sali (150 miejsc) w Beaulieu, lecz wybrano inne miejsce. Informacja praktyczna – ta sala może zawsze być do dyspozycji na uroczystości weselne i pierwszej Komunii.

Wiadomość ważna dla tych, co jadąc do Polski przejeżdżają rzez Czechy; od listopada do kwietnia obowiązują opony zimowe. Za brak – wysoka kara (100€)

Busik-Nowinski wyjeżdża do Polski we wtorek lub środę

Nasze sprawy rodzinne

Praca na etacie  sprzedawcy w hurtowni budowlanej 04 933 937 520 – Pani Krysia