OGŁOSZENIA. NICEA.6.05.2012

Piąta  Niedziela Wielkanocy

*  „Razem ze Świętą Bernadetą odmawiamy Różaniec” – to hasło pielgrzymki do Lourdes. Organizowana przez ks. Wicerektora a pod kierownictwem Ks. Rektor . Wypada, aby z naszej parafii pojechała delegacja, bo wszyscy przecież nie możemy. Tych, którzy chcieliby nas reprezentować, proszę aby się zgłosili.

W akcję tę zaangażowała się pani Jastak, można się wpisać do niej na listę, lub też można się zgłosić do mnie.

Są ulotki informujące o pielgrzymce – będą rozdawane przy wyjściu.

*  Dziękuje bardzo Księdzu Infułatowi, Rektorowi PMK w Paryżu za obecność wśród nas. Wśród swoich licznych zajęć znalazł czas aby być z nami. Odjeżdża pociągiem do Paryża już o godzinie 15. Księże Rektorze za to wielkie poświęceni dla Rodaków – mówimy „Bóg zapłac”.

*  Dziękujemy również Pani Urszuli Czubak – malarce z Warszawy.

Wczoraj Ks. Rektor poświęcił obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który ofiarowała do katedry w Monaco. Było to w pięknej oprawie artystycznej zespołu Pilsko z Żywca. Małych góralików mamy jeszcze dzisiaj z nami. Kierownikom zespołu Państwu Mojżeszek oraz innym wychowawcom – bardzo dziękujemy. Zapraszamy Zespół na nasz piknik.

Proponuję naszym parafianom, abyśmy podziękowali dzieciom z Zespołu w ten sposób, że postawię dwoje góralików przy wyjściu, a my możemy wrzucić coś do ich kapeluszy, żeby mieli na lody albo na znaczek pocztowy do mamy.

*  Nie ma dziś Mszy w Cannes. Wykorzystujemy okazję, że możemy być razem na Mszy i na pikniku w Col de Villefranche.

Naszym parafianom dziękuję za przygotowanie pikniku – robię to w sposób bardzo ogólny. Szczegółowo będzie w przyszłą niedzilę.

*  Amicale de Polonais zaprasza na piknik w przyszłą niedzielę.

Cena uczestnictwa: Dzieci; wstęp wolny. Niezrzeszeni – 4 €. Członkowie – 2 € Amicale de Polonais funduje : aperitif, kawa i ciasto Dzieciom – napoje i lody

Zaproszenie Uczestnicy pikniku mają przynieść; koce, krzesła i stoły oraz swoje jedzenie. Do dyspozycji; wielki plac zabaw