OGŁOSZENIA.NICEA.4.09. 2011

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

Dziś Msza w Cannes. 15.30. Kontynuujemy program Mszy jak przed wakacjami, czyli Cannes – I i II , Monaco III i IV niedziela miesiąca.

Poświęcenie pojazdów w przyszłą niedzielę. Prosić będziemy Boga przez wstawiennictwo Świętego Krzysztofa   , aby nas ustrzegł od złego w naszych dojazdach, przejazdach, przyjazdach. Przy okazji będą pamiątki, które będzie można umieścić w samochodzie. Niech będą one widocznym znakiem bożej opieki nad kierowcami.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy pana, który opowie o objawieniach Św. Józefa, które miały miejsce w Cotignac. Miejscowość w okolicy Marsylii. Jedyne miejsce na świecie, gdzie Św. Józef przemówił . W tym sanktuarium często wysłuchane są kobiety, które pragną mieć potomstwo.

Rok szkolny to równocześnie rok katechetyczny. Nie można sobie wyobrazić, aby rodzice katoliccy zapomnieli o tym.

Bardzo ładną katolicką postawę wykazali rodzice, gdy umawiali się ze mną, aby przywieść dziecko do spowiedzi z okazji Pierwszego Piątku Miesiąca. Przykład do naśladowania. Zachęcam.

Na początku października nasi uczniowie przyniosą do kościoła zeszyty i książki oraz przybory szkolne, aby je poświęcić i poprosić o boże błogosławieństwo w nauce w tym roku szkolnym.

W tym tygodniu mamy rekolekcje w Lourdes – chodzi o księży z Polskiej Misji Katolickiej. Będę się modlił za Wami przed Matką Boża. Gdyby ktoś miał życzenie co do pamiątek z Lordes – postaram się przywieść. Można zamówić.

Zachęcam też aby się zorganizować do tego sanktuarium, gdy  w porównaniu z odległością z Polski, jesteśmy o wiele bliżej. Z Nicei do Lourdes jest w jedną stronę750 km. to jest 7/8 godzin jazdy. Autostrada kosztuje 50€. Jest dom i Polskie Siostry, gdzie można niedrogo przenocować i zjeść posiłek.

Nasze sprawy rodzinne;

–  Pani Zofia szuka pracy. Podejmie każdą, ale sama widzi się w opiece starszej

osoby.

– Firma polska w Szwajcarii szuka pracownika. Ma to być ktoś raczej młody,

znający język francuski, najlepiej gdyby to był hydraulik. Kierownik obiecuje

dobrą pensję. Warunek; Wykluczony alkohol. Telefon, 0 620 266 009.