OGŁOSZENIA.NICEA. 30.10.2011

Zapraszam dzieci szkolne do błogosławieństwa tornistrów – w przyszłą niedzielę.          Rozdam również długopisy, które przywiozłem z Lourdes. Niech będzie to forma błogosławieństwa na pracę uczniów w Nicei w roku szkolnym. Dla dzieci w Polsce też pewnie zostanie, więc niech tatuś jeden czy drugi zabierze dla swojego synka czy córeczki i podaruje, gdy pojedzie na urlop.

Po Mszy dziś robimy grila dziś po Mszy Św. – inicjatywa samych parafian. Pochwalam.

Za pomoc przy organizowaniu pielgrzymki do Laghet oraz grila w minioną niedzielę  dziękujemy Pani Sabinie i Panu Gienadin, oraz tym co przynieśli sałatki, ciasto, wędliny i inne pyszne rzeczy do jedzenia i do picia.

*W poniedziałek – ostatni dzień Różańca – zapraszam do kaplicy na Garibaldi.

We wtorek Święto Wszystkich Świętych – Msze o 1000  i o 1930

Po Mszy o godz. 10.00 pójdziemy na cmentarz w Beaulieu, jak w roku ubiegłym. Będziemy się łączyli duchowo z tymi, którzy na cmentarzach w Ojczyźnie, zanoszą modlitwy za zmarłych.

Nie uciekajcie zaraz po Mszy do domu – obiad nie ucieknie. Zostańmy wspólnie na cmentarzu.

*Środa-2 listopad – to Dzień Zaduszny. Aby dać możliwość pomodlić się za naszych Drogich Zmarłych,  Msze Św. będą  o 10.00 i 19.30

Nasza pomoc duszom w czyśćcu to przede wszystkim modlitwa i Komunia Św.

Dlatego zachęcam aby przystąpić do Spowiedzi Św. W każdą niedzielę czekam przy wejściu na tych, którzy chcą skorzystać z Sakramentu Pojednania.

Jedna z form pomocy duszom w czyśćcu – to wypominki. Na karteczkach wypisujemy imiona tych co już odeszli. Są one odczytywane i za nich się modlimy. Karteczki są przygotowane – można zabrać do domu

*Stwierdziłem w sobotę minionego tygodnia wieczorem,                                               że nie lubicie Papieża Polaka.

Przy pomniku Jana-Pawła na Cimiez byli Francuzi, byli Rosjanie, ale nie było Polaków. To było Jego Święto. Doszedłem do wniosku, że go nie szanujecie,  jest Wam  obojętny.

Nawracam do tego, bo to jest ważne. Zwracam się do Was, którzy mnie słuchacie teraz, do Ciebie Bracie i Siostro, co czytasz teraz w Internecie i do tych Rodaków z naszej parafii w Nicei; do których ta wiadomość dotrze tak czy inaczej;  Ž Jest czas na telewizor, na plotkowanie, na leniuchowanie…a nie ma czasu na ważniejsze rzeczy??? Nie ma, bo diabeł już nami zaczyna rządzić, a P. Bóg nie potrzebny bo jest Wam za dobrze.                                                                                                            Sprawa ta dotyczy również Mszy niedzielnej.                                                         Daleki jestem od tego, żeby powiedzieć iż trzeba przychodzić na Mszę w języku polski. Ale wiem, że bardzo wielu jest takich, że gdy nie przyjdą na polską Mszę,…to wcale na Mszę w niedzielę nie idą. Pójdą w Polsce – bo się wstydzą nie iść.              Ale przyjdą, w Nicei, …..gdy żona przyjedzie, lub rodzice….. Gdzie nasza wiara ?

Jak trwoga to do Boga  nie czekajcie aby przypędziła Was bieda, trwoga, czy nieszczęście.    Przyjdźcie sami do Pana Boga.

……………………………………………………………………                                                                    Nasze sprawy rodzinne:                                                                                                  Iwona pisze; mam pokój do wynajęcia w Nicei w porcie, najchętniej dla jakiej dziewczyny cena to 450e za miesiąc. Pokój jest umeblowany z Internetem i telefonem.      <[email protected]>