OGŁOSZENIA. NICEA.29.04.2012

Czwarta  Niedziela Wielkanocy

*  Rocznica (pierwsza) wyniesienia na ołtarze Jana-Pawła II– 1-go maja.

W tym dniu szczególnie dziękujmy Bogu za naszego Papieża.

*  Święto Matki Bożej Królowej Polski w czwartek, my zaś świętujemy w niedzielę w połączeniu z piknikiem.

*  Składamy na piknik po 10€ od osoby. Jeżeli są dzieci w rodzinie, zapraszamy również. Niech rodzice zapłacą za siebie. Jeżeli mogą dać coś za dzieci, to dobrze, a jeżeli nie – jakkolwiek zapraszamy dzieci bez względu na wiek. Przecież nie zbankrutujemy, a bardzo szanujemy rodziny wielodzietne i nie chcemy ich zbytnio obciążać finansowo. Nasz piknik ma być rodzinny a nie zarobkowy.

*  Pieniądze zbierają i wpisują na listę; Panie: Danusia i Gosia.

*  Do tego jak zwykle przynosimy z sobą coś z domu aby ubogacić menu spotkania. Różnorodność sałatek, ciasta doda smaku i uroku naszemu rodzinnemu spotkaniu.

*  Samochody w przyszłą niedzielę proponują ustawić tak jak ustawiają Francuzi. Nazywa się to „en épis” czyli „w kłos”. Przodem samochodu do muru kościoła i lekko skośnie. Powinno to dać więcej możliwości. Nie stawiamy zaś samochodu pod murem oporowym po prawej stronie. Jest to miejsce na przejazd

*  Ponawiam prośbę, aby ktoś użyczył nam grila (ale dużego)

*  Nagłośnienie – proszę aby tą sprawą ktoś się zajął. Najlepiej byłoby, gdyby ktoś użyczył swojego sprzętu a potem czuwał nad jego funkcjonowaniem.

*  Nasi goście na Święto i piknik – prośba; czy może ktoś przyjąć jedną osobę na dwie noce. Ja przyjmuję drugą.

*  Monako – program na sobotę. Mieliśmy spotkanie z proboszczem katedry.

Bardzo lubi Polaków. Polskę odwiedził kilka razy. W programie na Mszę Św. mamy; lekcję po polsku, dwa wezwania Modlitwy Wiernych i dwie pieśni  z góralskim zespołem dzieci. Wybraliśmy; Po górach dolinach (francuska pieśń o Lourdes) oraz Czarna Madonno z refrenem po polsku i po francusku.

Po Mszy, na placu przed Katedrą dzieci dadzą występ na 15 minut.

*  Pan Konsul Forkasiewicz odpowiedział na nasze pisemne zaproszenie i przeprasza, że obowiązki służbowe nie pozwolą mu być z nami (głosowanie)

Natomiast od 16.00 koncert w katedrze – wstęp wolny.

Gdzie zostawić w Monako samochód. Najlepiej podjechać do parkingu pod Muzeum Oceanograficzne. Parking płatny ale nie bardzo drogi.

*  W przyszłą niedzielę nie ma Mszy w Cannes. Zapraszam wszystkich na piknik.

*  Zjazd Rad Duszp. oraz liderów – Lourdes 16-20 maja. Ks. Wicerektor zaprasza.

*  Do stanu małżeńskiego przygotowują się; Wioleta Sułkowska i Przemysław Kuczaj –  zapowiedź druga.

*  Iwona Grabarczyk poleca swoje usługi. Tanio. Dla Panów i Pań – strzyżenie i inne.

*  Jola szuka studia. Zgadza się na współlokatorstwo – jeżeli możemy – pomóżmy

*  Są koperty dla Grupy Róż; Składały Panie; Iwona i Ewa – dziękujemy