OGłOSZENIA.NICEA.29.01.2012

Czwarta Niedziela Zwykła

* 2 lutego (czwartek) – Święto Matki Bożej Gromniczej. Przy naszych zajęciach trudno o udział we Mszy Świętej. Niech nasza myśl w ciągu dnia wzniesie się do Matki i Pani. W Święto Ofiarowania Pańskiego ofiarujmy Bogu nasz dzień wypełniony pracą, zabieganiem, załatwianiem różnych spraw, nabrzmiałym od kłopotów wielkich i małych.
*Dziś spotykamy się na Wieczorku Kolędowym – zapraszam serdecznie. Będzie to okazją aby się spotkać przy herbatce, pośpiewać pięknych polskich kolęd. Ubogaceniem będzie spotkanie z Ojczyzną Pana Jezusa. Autentyczna relacja Księdza Adama ze swojej podróży do Ziemi Świętej. Ponadto ubarwiona przeźroczami które sam wykonał. Dodatkowo będzie Justyna, która gra na klarnecie i tańczy przy tym..
* Przyjeżdża ks. Wicerektor i będzie z nami w niedzielę na wszystkich Mszach Chciałby się spotkać z przedstawicielami Polskiej Parafii w Nicei. Chodzi również o liderów z Cannes i Monaco. Spotkanie będzie w sobotę o godz. 20.00 w salce przy parafii Św. Heleny. Zapraszam wszystkich ale do niektórych zwrócę się jeszcze osobiście. Możemy pomyśleć też o obiedzie dla Księdza Wicerektora w poniedziałek. Można go zaprosić na obiad do siebie, inna ewentualność; zaprosić go do restauracji np. polskiej koło dworca.
* Dzieci Szkoły Polskiej w Nicei zapraszają na jasełka bożenarodzeniowe. Środa, 1 lutego, szkoła Św. Teresy. Godz. 15.30
*Doszedł styczniowy numer „PROMYCZKA” dla dzieci. Zachęcam tylko 1€, natomiast korzyść bardzo duża od strony językowej i duchowej. Ponadto jest płyta z pięknymi nagraniami piosenek oraz audycją słowno muzyczną o narodzeni i kilkoma obrazkami z sympatycznym misiem.
* Do zawarcia związku małżeńskiego przygotowują się; Małgorzata Rusak oraz Anthony Tozelli. Zapowiedź pierwsza.
* Jest albumowe wydanie monet, gdzie centralną postacią jest Błogosławiony Jan-Paweł Wielki. Jest to wydanie serii limitowanej dla kolekcjonerów, ale może być również doskonałym prezentem na wiele okazji. Plakietka kosztuje 25€. Mam je w samochodzie.
* Komunia Św. – byliśmy do spowiedzi na Boże Narodzenie. Przez pewien czas jeszcze się chodzi do Komunii, apotem jakoś się ostyga. Przecież Można chodzić w każda niedzielę. Gdy czujemy potrzebę – ksiądz na nas czeka
* Kurs przedmałżeński – marzec, kwiecień (maj)
* Dziękuję Wam za składkę ostatniej niedzieli. Napisałem tak; Przewielebny Księże Infułacie Nasi Parafianie złożyli ofiarę na PMK, którą w całości przesyłam. Akcja była przygotowana prośbą Księdza Rektora oraz moją zachętą. Cieszę się, bo odniosło to oczekiwany skutek. Składka przewyższył a dużo zwyczajną kwotę niedzielną.
Z radością przekazuję ofiarę od naszych Rodaków z trzech Mszy (Nice-Col de Villefranche,
Monaco i Nice-Plac Garibaldi), dołączam swoją skromną ofiarę, oraz ofiarę specjalną Państwa Stacha i Państwa Nowińskich – łącznie; 215 € Z wyrazami szacunku i modlitwą;
Ks. Bronisław Rosiek Nicea. 24.01.2012.

* Nasze sprawy rodzinne;
Jest do zabrania stół okrągły o raz trzy krzesła w bardzo dobrym stanie