OGŁOSZENIA.NICEA.28.08. 2011

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

Naszym Parafianom, którzy powrócili z urlopu życzymy dużo energii oraz łaski Bożej do podjęcia swoich zadań i obowiązków. Pamiętajmy, że nawet gdyby były szare i trudne, gdy wykonujemy je dla Boga to On sam doda siły. Pomaga w tym jeszcze ta myśl, że pracujemy tu dla naszych bliskich.

W przyszłą niedzielę – poświęcenie pojazdów i polecenie Bogu naszych podróży, przejazdów, dojazdów – za pośrednictwem Św. Krzysztofa.

Przy okazji będzie można zabrać ze sobą coś co w samochodzie będzie widocznym znakiem opieki Bożej.

Są rybki – symbol wiary Chrześcijan pierwszych wieków;

Przywiozłem miniaturowe buteleczki z wodą z Lourdes, niektóre  na magnesie.

Mamy też obrazki Błogosławionego Jana-Pawła II, są za szkłem  i w ramkach (12x17cm.) Te raczej do postawienia w domu przy łóżku, czy do zawieszenia na ścianie w pokoju czy w kuchni.

Św. Józef w Cotignac to Patron małżeństw, które nie mogą mieć potomstwa.

Przed nim wiele kobiet zostało wysłuchanych, aby cieszyć się narodzinami dziecka. Będziemy gościć w naszej parafii rodzinę z Polski, która podzieli się swoją historią rodzinną. (+48 322 926 602)

Przed rozpoczęciem roku szkolnego, przypominam rodzicom o katechizacji waszych dzieci. Każda szkoła prowadzi lekcje religii. Najczęściej przy parafii. Jest jedna sprawa, o której trzeba pamiętać we Francji; mianowicie, trzeba dziecko zgłosić i zapisać. W sekretariacie szkoły należy pytać o „aumônerie”, albo „la catechèse”. W każdym razie służę pomocą w nawiązaniu kontaktu.

Jak zwykle – przygotowanie do Pierwszej Komunii Św. może też być w naszej parafii w języku polskim. Pomoże to dzieciom swobodnie odprawić spowiedź na wakacjach w Polsce. Wymaga to wysiłku ze strony rodziców, aby dziecko dowieść, ale też i korzyść duchowa jest bardzo duża.

W Grupie Różańcowej modlimy się o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Prosimy za dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców, rodziców

W przyszłą niedzielę Msza w Cannes. Kontynuujemy program Mszy jak przed wakacjami, czyli Canne – I i II , Monaco III i IV niedziela miesiąca.

Nasze sprawy rodzinne:

– Jest praca w kuchni na zmywaku. Praca deklarowana, niedziela wolna.

Potrzeba minimum francuskiego. > Karol: 0 658 404 627

– Ktoś szuka garażu na mały samochód. Najlepiej w okolicy lotniska.