OGŁOSZENIA. NICEA.22.04.2012

Trzecia Niedziela Wielkanocy

Za dwa tygodnie piknik z okazji Święta Królowej Polski.

Naszym pierwszym gościem będzie przedstawiciel PMK z Paryża, zapraszamy również księdza Jerzego z Fréjus oraz księży Rodaków z Nicei. Gościem zasłużonym będzie pani Krystyna Czubak, autorka obrazu, który w przeddzień będzie poświęcony do katedry Monaco. Grupą wyjątkowa będą dzieci z zespołu góralskiego, które swoimi występami dodadzą splendoru uroczystości.

Naszym zadaniem, jako gospodarzy, będzie aby naszych gości dobrze przyjąć.

W tym celu mieliśmy zebranie i praca została podzielona. Nie znaczy to, że zasiądziemy do stołu,… bo inni za nas zrobią. Spodziewam się, że nikt nie odmówi, gdy zostanie poproszony o pomoc. Trzeba będzie ustawić stoły i ławki, zająć się grylem.

Nasze panie organizatorki, oraz panowie przy grylu dołożą starań, aby każdy uczestnik był zadowolony tym, co otrzyma na talerzu. Aby dobrze przyjąć naszych gości, abyśmy sami czuli się swobodnie przy stole, składamy 10 €.

Do tego jak zwykle przynosimy z sobą coś z domu aby ubogacić menu spotkania. Różnorodność sałatek, ciasta doda smaku i uroku naszemu rodzinnemu spotkaniu.

Już od dzisiaj można wpłacać. Panie; Gosia i Danusia już po Mszy będą zbierać pieniądze i wpisywać na listę. Lista uczestników pomoże na wcześniejsze rozeznanie w przygotowaniach.

*  Potrzebować będziemy grila (Jednego albo dwóch), ale o większych rozmiarach.

*  Nagłośnienie – prosimy aby tą sprawą ktoś się zajął. Najlepiej byłoby, gdyby ktoś użyczył swojego sprzętu a potem czuwał nad jego funkcjonowaniem.

*  Płyta ze święceń koszyczków w Wielką Sobotę na Garibaldi – Bardzo piękne ujęcia. Wspaniale prezentują się dzieci. Mam kilka egzemplarzy płyty a można o nią jeszcze poprosić, skopiujemy. Ponadto będzie ją można zobaczyć na stronie parafialnej. Za tę pracę dziękujemy panu Andrzejowi Matuszewskiemu.

*  Mamy w parafii dziewczynę,  psychologa i psychoterapeutę, która ofiaruje swój czas i doświadczenie na BEZPLATNE KONSULTACJE w każdą druga niedziele miesiąca po Mszy  o 10.00 w Villefranche. można po prostu przyjść i porozmawiać, można tez wcześniej umówić się na spotkanie telefonicznie 0650947014.

*  Do stanu małżeńskiego przygotowują się; Wioleta Sułkowska i Przemysław Kuczaj – módlmy się za narzeczonych. Tych i wszystkich innych.

*  Jola szuka studia. Zgadza się na współlokatorstwo – jeżeli możemy – pomóżmy