OGłOSZENIA.NICEA. 22.01.2012

trzecia Niedziela Zwykła

* Wczoraj wieczorem Bp. Ordynariusz Luis Sankalé odprawiał Mszę w tym kościele (ND. de France). Kościół był wypełniony. Nas-Polaków było trochę. Ks. Biskup ciepło się wyrażał o naszej Wspólnocie Polskiej, a nieobecnym przekazał pozdrowienia i błogosławieństwo.
* Kolędowy wieczorek. Zapraszamy na spotkanie przy herbatce i ciastku przyniesionym z domu. Polskie kolędy są bardzo piękne i trzeba je pielęgnować, szczególnie tu na obczyźnie. Przyjdźmy aby pośpiewać. Wieczorek ubogaci ks. Adam, który na bazie przeźroczy opowie nam o swojej podróży do Ziemi Świętej. Również Justyna upiększy wieczorek swoim zaczarowanym klarnetem. W ubiegłym roku wieczorek kolędowy pięknie zorganizowali Gosia i Sebastian. Z tą samą prośbą zwracamy się do nich w tym roku.
Kolędowy Wieczorek. Niedziela. 29. Styczeń. Godz. 16.00. Kościół Św. Heleny
* Dzieci Szkoły Polskiej w Nicei przedstawiają jasełka bożenarodzeniowe. Zapraszają w środę 1 lutego do obejrzenia w szkole Św. Teresy o godz. 15.30. Chciałem zaprosić dzieci z jasełkami do nas przy okazji Wieczorku Kolędowego – ale mi się nie udało. Mam jednak obietnicę,… może za rok.
* Ksiądz Wicerektor chce odwiedzić naszą parafię na początku lutego. Będzie na każdej Mszy a w sobotę wieczorem – 4 lutego – chciałby się spotkać z Wami. Na to spotkanie zapraszam wszystkich. Dobra okazja, aby wspólnie niektóre zagadnienia poruszyć.
* Wiadomość od Pana Stefana Kowalczyka; Dyżur konsularny w Nicei odbędzie się w piątek 27 /01/2012 – 50 Bd St. Roch w ” maison d’association” pokój n°5, od 9h do 17h prowadzony przez panią konsul Myszkowską. Można odnowić paszporty – tylko trzeba zadzwonić do konsulatu w Lyonie do działu paszportów i dowiedzieć się jakie dokumenty przygotować żeby sporawe można było załatwić na miejscu. telefon do konsulatu w Lyonie: 04 78 93 14 85
* Dziękuję; Sprzątanie ; Sabina, Jola, Marzenka, Gienadin, Mirek, Irek. Przygotowanie kopert dla Grupy Różańcowej; Wioletta i Jacek.
* Kurs przedmałżeński; Nie czekać aż będzie nóż na gardle – zrobić sobie przygotowanie.
Kurs; marzec, kwiecień jeżeli trzeba to – mai
* Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, która została zebrana na rzecz PMK. W całości zostanie ona odesłana do Paryża

Nasze sprawy rodzinne
* Jest do sprzedania mazda 626, rocznik ’95, auto w dobrym stanie, na polskich tablicach w Nicei. Proszę o kontakt przez email lub telefoniczny; 0613010665. [email protected]