Ogłoszenia – Nicea 2015.05.31

Ogłoszenia – Nicea 2015.05.31  Sainte Trinité .
* Boże Ciało. Procesja. Przyszła niedziela (7 czerwca). Col de Ville Franche.                                                                                                                            Program; godz. 10.00 – Msza, bezpośrednio po Mszy – procesja. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Proszę o to również tych rodziców, którzy rzadko przychodzą do nas do kościoła. Procesja jest wyrazem naszej polskiej tradycji religijnej. W parafiach francuskich już prawie nie ma procesji. Parafian o zdolnościach artystycznych proszę o pomoc przy ustawieniu ołtarza polowego. Już dziś proszę; miejcie na uwadze poprawne parkowanie samochodów. Ponadto czujcie się odpowiedzialni i gdy ktoś źle ustawi samochód, poproście aby podjechał pod sosenki.

* W przyszłą niedziele odwołana jest Msza w Cannes (z okazji Święta Bożego Ciała), natomiast proszę przyjedźcie na Msze i procesje do Col de Villefranche na godz. 10.00

* Monaco świętuje Boże Ciało w najbliższy czwartek. O godz. 18.30 – Msza w katedrze, następnie procesja do pałacu księcia. Planuję pojechać i chętnie zabiorę samochodem.
* Pielgrzymka do Turynu. Wyjazd z Tende. Poniedziałek 15.06. o godz. 7 00. 20€ Ks. Kowal Zbigniew. Tel; 06 18 92 68 53

*Spotkanie z Konsulem. Pan Konsul Forkasiewicz przychodzi do nas na spotkanie. Zapraszamy młodych, ale nie tylko. Sala przy kościele Św. Heleny, 12 06 godz. 19.30

* Dziękuję rodzicom, którzy pomagają dzieciom wziąć aktywny udział w liturgii Mszy. Myślę o dzieciach które dzwonią i przynoszą lampioniki. Pięknie dzieci czytają modlitwę wiernych-to wymaga pracy w domu. Przynosi to również dobre rezultaty, bo dziecko nabiera odwagi do wystąpień publicznych, wyrabia sobie dykcję….a to mu pomoże w przyszłości.

* Cieszymy się gdy z nami są dzieci, lubimy dzieci, ale niedobrze by było gdyby dziecko zakłócało skupienie i nastrój modlitewny wszystkich zebranych na Mszy. Niech rodzice czuwają aby tego nie było.

* Niech rodzice zrozumieją, że siadając z tyłu, dają dziecku  pozwolenie na swobodne zachowanie w miejscu świętym. Wtedy dziecko będzie biegać, rozmawiać, stukać.
Sam fakt, że rodzice przyjdą z dzieckiem do przodu, wprowadza pewien rodzaj dyscypliny w jego zachowanie. Jeżeli dziecko siedzi w głębi kościoła i ma przed sobą dorosłą osobę, która mu wszystko zasłania – dziecko będzie się nudzić, kręcić, wychodzić…. Rozwiązanie sytuacji jest proste – usiąść z przodu.
* Msza na Garibaldi – sobota godz. 19.00. W miesiącach od czerwca do września o godz. 19.00 zamiast 18.00.