Ogłoszenia – Nicea 2015.04.26

Czwarta Niedziela Wielkanocna

* Dziś Msza w Monaco – godz. 15.30

* Przyszła niedziela – Święto Królowej Polski. Po Mszy o godz. 10.00 w Col de Villefranche  – – piknik pod sosenkami. Nie będzie Mszy w Cannes.

Jak co roku chcemy wtedy być razem aby się spotkać i tworzyć rodzinę. Wspólnie zjeść posiłek, porozmawiać i pośpiewać.

Organizatorzy dołożyli starań abyśmy się czuli dobrze. Zakupili talerzyki i kubeczki. Stoły nakryją obrusem.  Będzie kiełbaska z rożna i kaszanka, świeże pieczywo. 10 € – wstęp. Zwyczajnie przez inne lata na stołach znajdowały się przysmaki – wytwór naszych Parafianek, bo każdy może przynieść to co mu smakuje. ZAPRASZAMY

*Ustawianie ławek przed Mszą. Prosimy o pomoc. Zaczynamy o godz. 9.00

*Pierwszego maja – piątek – Świętego Józefa-rzemieślnika. Uczcijmy Go modlitwą. Poprośmy aby orędował za nami u samego Jezusa, którego wychowywał i żywił pracą swoich rąk.                                                                                                                                                                    Święty Józef – sam emigrant i robotnik – może nam zagwarantować pracę,mieszkanie, zdrowie                                                                                     – bo rozumie emigranckie problemy.
Msza ku czci Św. Józefa – piątek (pierwszego maja)                                                                                                                                              – Garibaldi – godz. 19.00.  Zapraszam Rodaków.

*Grupa Różańcowa – Za naszą Ojczyznę i tych co będą sprawowali rządy w Polsce

* Rozważam możliwość przystosowania godziny Mszy Św. na Garibaldi do życzeń naszych parafian. Jeżeli okażą zainteresowanie opóźnieniem czasu Mszy w sobotę na Garibaldi np. na 19.00 lub 19.30 – jestem absolutnie zgodny na taką zmianę. Być może jest to wskazane szczególnie w miesiącach letnich lub przynajmniej wakacyjnych. Pamiętajmy, że Msza niedzielna jest naszym obowiązkiem wobec Pana Boga. Inna sprawa, że liturgiczny czas niedzielny rozpoczyna się już w sobotę wieczorem.

*Co dziesięć lat jest wystawiany Całun Turyński. Można się przed nim pomodlić. Całun Turyński to prześcieradło, w które owinięto Ciało Pana Jezusa przed złożeniem do grobu.   Z Nicei do Turynu jest 3 godz. jazdy samochodem (280 km. przez Ligurię). Całun Turyński jest wystawiony do 24 czerwca.

* Firma francuska poszukuje pracowników do układania płytek. 0627 133 008