Ogłoszenia – Nicea 2015.04.19 Trzecia Niedziela Wielkanocna

*Ojciec św. Franciszek ogłosił bullę „Oblicze Miłosierdzia” ustanawiając oficjalnie Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. Papież Franciszek powiedział podczas ceremonii ogłoszenia Roku Świętego Miłosierdzia, że jest ono konieczne w obecnych czasach „epokowych przemian” i cierpień. W ogłoszonej bulli zaapelował do przestępców i ludzi skorumpowanych o nawrócenie i zmianę życia. – Nie wpadajcie w straszliwą pułapkę myślenia, że życie zależy od pieniędzy – mówił Franciszek.
* Gościmy na Mszy o godz. 10.00 Księdze Misjonarza z Centralnej Afryki. Jego właśnie uprowadzono do buszu. Szturmowaliśmy wtedy do nieba naszymi modlitwami i Pan wysłuchał. Dziś Ksiądz Mateusz jest z nami. Dziękujemy za obecność i kazanie. Po Mszy możemy się spotkać z nim aby mu postawić kilka pytań.

*Dzisiaj Msza w  Monaco – gościmy Księdza Kazimierza, który jest dyrektorem Diecezjalnego
Radia w Diecezji Pelplińskiej

*Z tym roku Święto Królowej Polski – 3 maja przypada w niedzielę. Zaprosiłem z kazaniem Księdze Wojciecha Woźniaka, który jest na parafii w Col de Loup. Zaproszenie przyjął również Pan Konsul Honorowy. Nasze święto parafialne połączone jest zawsze z piknikowaniem. Będę wdzięczny gdy będziemy mogli wspólnie zorganizować nasze spotkanie pod sosenkami. Z prośbą zwracam się szczególnie do tych, którzy mają spryt i doświadczenie, bo organizowali to już przez inne lata – a robili to bardzo dobrze. O swój wkład prosimy również tych parafian, którzy jeszcze nie mieli możliwości aby się zaangażować.

* W tym tygodniu swoich Patronów Niebieskich czcić będą, bo noszą ich imiona, a będzie to każdy; Wojciech, Marek, Jarosław, Bartosz, Feliks, Czesław, Agnieszka, Marzena. Pamiętamy o solenizantach. Naszą sympatię możemy wyrazić na różne sposoby , ale najlepsza jest modlitwa.

* Wybory Prezydenta Polski – 10 maja. Niech ta sprawa nie będzie nam obojętna. Zróbmy co można, a przede wszystkim nie zapominajmy o modlitwie. Dla Boga nie ma nic niemożliwego.