Ogłoszenia – Nicea – 2015.03.29

*Dziś – Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień.
Zabierzcie palemki do Waszych domów. Niech ich obecność mówi nam o obecności P. Jezus i zapewnia Jego błogosławieństwo. Ponadto piękne polskie palemki, artystycznie wykonane będą ozdobą naszego mieszkania nawiązaniem do ładnej polskiej tradycji.

* Jutro w katedrze Msza z Biskupem ordynariuszem oraz kapłanami diecezji Nicea. Będzie też poświęcenie olejów. Obecny będzie Arcybiskup Skworc z Katowic. Ceremonie zaczynają się o godzinie 17.00. Gwoli uściślenia; Nie mylić Katedry Ste Preparat na Starym Mieście z Bazyliką Notre Dame (na Jean Medecin poniżej dworca kolejowego)

* Wielki Czwartek – spotykamy się na Garibaldi. Pamiątka ustanowienia Kapłaństwa i pierwsza Msza P. Jezusa w gronie Apostołów. Umywanie nóg. Święty wszystkich kapłanów. Godz. 19.30.
* Wielki Piątek. Ceremonie o 18.30. U nas Liturgia Słowa i Komunia Św., natomiast na 20.00 dołączamy do Drogi Krzyżowej przed katedrą. Pójdziemy ulicami Starego Miasta pod Wzgórze Zamkowe. Po Drodze Krzyżowej radzę wejść do Katedry, aby uczestniczyć w obrzędzie zdjęcia P. Jezusa z krzyża.

* Nowennę do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Wielki Piątek. Prosił o to P. Jezus Siostrę Faustynę,

* Wielka Sobota – święcenie baranków (pokarmu) według programu na ulotkach, które otrzymaliście.

*Wielka Sobota – Wieczorem jest poświęcenie ognia. Proszę abyście uczestniczyli w parafiach francuskich Waszego zamieszkania.

* Wielka Niedziela – Procesja rezurekcyjna – Col de Villefranche – godz. 10.00. Zapraszamy dzieciaczki do sypania kwiatów i dzwonienia.

* Przypominam sprawę SPOWIEDZI WIELKANOCNEJ. Nie może się zdarzyć, aby prawdziwy Katolik to zaniedbał czy „zapomniał”. Nie odkładajmy tej sprawy na „POTEM” ani na wyjazd do Polski. Jestem -jako spowiednik- zawsze do waszej dyspozycji. Przeproszę, gdy ktoś będzie się chciał spowiadać pięć minut przed rozpoczęciem Mszy.

* Zbliża się okres komunijny. Przygotowanie podstawowe jest na katechezie w parafii francuskiej – czym zawsze przypominałem. Dodatkowe przygotowanie może być w języku polskim. Są tu trzy możliwości; 1) W Szkole Polskiej. 2) Przez mamę. 3) Przez księdza. Jednakże warunkiem jest uczęszczanie na katechezę organizowaną przez parafię francuską, Waszą parafię zamieszkania.

* Pamiętacie, że modliliśmy się za misjonarza a Afryce, który był uprowadzony do buszu. Bóg wysłuchał naszych próśb – Ksiądz Mateusz Dziedzic został uwolniony. Wyszedł z tej opresji bez zdanego szwanku. Mamy ponadto tę radość, że przyjedzie do nas na Mszę i to już niedługo, bo w niedziele 19 kwietnia. Pomyślmy jak go przyjąć u nas.

* Grupa Różańcowa ma koperty. W tym miesiącu szturmujemy do Matki Bożej modlitwą za emigrantów i ich rodziny. Dużo tu potrzeba modlitwy.

* Dziękuję za posprzątanie kościoła. Pracy było dużo, ale została pięknie wykonana. Popatrzcie jak lśnią te duże okna. Dziękuję tym którzy przyszli do sprzątania z dobrego serca jak również i tym, którzy złożyli na ten cel swój grosz. Jeszcze w tygodniu byli tacy, którzy się dokładali do składki na sprzątanie. Byli nawet goście z Polski, którzy w tym uczestniczyli. Dla wszystkich zwracam się w kierunku nieba i proszę; „Bóg zapłać”. Jestem pewien, że On zapłaci najbardziej hojnie.