Ogłoszenia – Nicea – 2015.03.01 Druga Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia – Nicea – 2015.03.01
Druga Niedziela Wielkiego Postu

* Składka przyszłej niedzieli z okazji Tygodnia Miłosierdzia. Niech będzie to wyraz naszej miłości i miłosierdzia. Skonkretyzujmy też nasze umartwienie aby to co mielibyśmy przeznaczyć na papierosy, alkohol, wędlinę czy inne przyjemności nawet godziwe, zostało oddane na tacę w Niedzielę Miłosierdzia. Tak też uczmy dzieci, zaprawiając je do małej ofiary.
Przy wyjściu można otrzymać list Księdza Rektora, który słyszeliśmy po Ewangelii. W kopercie znajdziecie jeszcze inne informacje dotyczące ofiary Tygodnia Miłosierdzia.

* Przyszła niedziela – Droga Krzyżowa – nie będzie kazania. Wybrałem bardzo krótkie teksty. Są one dostosowane do naszej sytuacji Emigrantów. Mówią o pracy naszych rąk.

* Droga Krzyżowa – piątek. Kaplica na Garibaldi – godz. 19.00
natomiast pół godziny wcześniej – Msza Św. Zapraszam na Drogę Krzyżową. Po Drodze Krzyżowej młodzież zaprasza na herbatkę do zakrystii.

* W przyszłą niedzielę Msza w Cannes (15.30 Av de Prado) i katechizm.

* Grupa Różańcowa ma intencję na miesiąc marzec. Modlimy się za tych, którzy niosą krzyż choroby i cierpienia. Proszę pobrać koperty.

* „M et le 3eme secret” to film w kinie, który mówi o objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Ocena widzów -3.5 /5. Trwa 1h 49 min. Grany jeszcze w pon. 2 marca – kino na Pl. Garibaldi

* Imieniny – Św. Kazimierza. W modlitwie pamiętamy o naszych solenizantach.

Św. Kazimierz urodził się na Wawelu w Polowie XV wieku. Był synem króla Kazimierza IV Jagiellończyka. Złożył ślub czystości przed Panem Bogiem, że pragnie Jemu ofiarować swoje życie i nie będzie się wiązał z żadną kobietą. Cierpiał z powodu suchot, które przyprawiły go o śmierć.
Zmarł mając 26 lat do samego końca będąc wierny swojej przysiędze.
Pochowany został w Wilnie. U jego grobu wielu ludzi doznało uzdrowień.
Uznany z świętego. W 1950 Papież Pius XII ogłosił go patronem młodzieży litewskiej.

*Pewna pani zamieni mieszkanie na studio ( Mieszkanie; 3 pokoje, 3 balkony – 3 piętro. Usytuowanie; ul Chateau Neuf. Wynajem – 900€) – 0 631 671 503.