Ogłoszenia – Nicea – 2015.01.25

Trzeci a Niedziela Zwykła

* W przyszłym tygodniu Święto Matki Bożej Gromnicznej. Na niedziele przynieście do kościoła świece. Tradycja mówi aby je zapalić podczas Mszy. Po Mszy poświęcone świece zabierzecie z sobą. Niech promieniami Bożego błogosławieństwa wypełniają Wasz dom i ochraniają każdego przed atakami księcia ciemności.

* Dziś Msza w języku polskim w Monaco o 15.30
* Msza na Garibaldi w sobotę o godz. 18.00

* Wieczorek KOLĘD urozmaicony przeźroczami i opowiadaniem Ks. Andrzeja o wyprawie w góry Tybetu. Przyszła niedziela (2 lutego) godz. 16.30. Sala przy kościele Sw. Heleny. Jest to okazja aby się spotkać i jeszcze pośpiewać kolęd. Czas kolędowy niedługo się zakończy. Na kolędowanie będziemy czekać cały rok.
Można przynieść z sobą ciastko czy wino i mile spędzić czas. Niedziela -16.30

* Karnawałowy BAL DLA DZIECI nie tylko ze Szkoły Polskiej. Niedziela 8 lutego.
Sala Sw. Heleny. Godz. : 15.00 – 18.00. Zapisy u pani Hani lub pani Magdy

* Dla dzieci jest krzyżówka. Temat; Polska tradycja Świąt Bożego Narodzenia. Hasła nie są trudne, ale potrzebna będzie pomoc rodziców lub dziadków. Kartki z krzyżówką będą rozdane po Mszy. Za każdą kartkę, która powróci – obiecuję polską KRÓWKĘ.

*WIECZOREK TANECZNY – organizowany przez Parafię Polską – Sobota – Walentynki – 14 luty – sala Św. Heleny. Wstęp-1o€ i przynosimy z sobą coś do konsumpcji. Zespół muzyczny – jak ostatnio.

*Grupa Różańcowa w lutym modli się o pokój na świecie i w naszych rodzinach.
Są koperty z programem. Natomiast czytanka to odcinki powieści „Święty i diabeł”

* W Monaco uroczystości ku czci Św. Dewoty-męczennicy, patronki miasta.
– niedziela 25 styczeń – 10.30 – Uroczysta Msza i koktajl na placu przed kościołem
– poniedziałek 26 styczeń. Msza . 19.00-procesja i spalenie łodzi, fajerwerki
– wtorek 27 styczeń -Katedra – Msza-10.30, procesja