Ogłoszenia – Nicea – 2015.01.18

* Niedziela rozpoczęła Tydzień Emigranta. Papież pozdrawia wszystkich Emigrantów i zapewnia nas o modlitwie. Na Dzień Emigranta zbieramy się w Monaco w kościele Ste Devote
Msza o godz. 18.00

* Jasełka dzieci ze Szkoły Polskiej. Mamy przyjemność gościć u nas naszych najmłodszych parafian. Będzie to w przyszła niedzielę na Mszy Św. w Col de Villefranche o godz. 10.00. Nie będzie kazania – oddajemy czas dzieciom. Proszę abyśmy umieli docenić wysiłek dzieci oraz Pań. Równocześnie będziemy tworzyć te jasełka śpiewając kolędy razem z dziećmi. Stwórzmy przychylną atmosferę, aby dzieci czuły się dobrze przed nami. Sami doskonale wiemy ile nas kosztuje wystąpienie publiczne (chociażby do czytania na Mszy). Nie muszę chyba przypominać, że byłoby wielkim nietaktem opuszczać kościół podczas występu dzieci. Szkoła Polska boryka się z niemałymi trudnościami finansowymi, wspomożemy ich przeznaczając naszą składkę tej Mszy. Za Wszą ofiarność już teraz mówię „Bóg zapłać”.

* Zabawa karnawałowa dla Maluszków – 8go lutego. Sala przy kościele Św. Heleny, godz. 15.00 do 18.00. Zabawa otwarta również dla dzieci, które nie są w Szkole Polskiej. Trzeba się wcześniej wpisać u Pani Hani – tel. Hania Kamińska-Klein – 06 25 26 35 22 [email protected]

* Obchodzimy w tym tygodniu Dzień Babci i Dzień Dziadka. Te dwie postacie wnoszą bardzo dużo do każdej rodziny szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy obydwoje rodzice muszą pracować. Umiejmy dostrzec ich pomoc.
*Zmarł KS. MARIAN KURNYTA wieloletni duszpasterz Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Pogrzeb zaplanowano na czwartek – 22 stycznia o godz. 11.00 w Starym Sączu. Polecajmy zmarłego kapłana naszym modlitwom.

*Modlitwą otaczamy naszych Solenizantów; Mariusz, Sebastian, Agnieszka, Jarosław, Damian…