Ogłoszenia – Nicea – 2014.11.16

* Przyszła niedziela to Niedziela Chrystusa Króla. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Następnie zaczynamy Adwent, który jest przygotowaniem na Boże Narodzenie i trwa cztery tygodnie.
* Do Spowiedzi Adwentowej oraz do Świąt pomoże nam się przygotować Ks. Nikodem. Jest na parafii w górach koło Izoli. Jest to ksiądz, który jako Polak ostatnio przyszedł do naszej nicejskiej diecezji.
* Spowiedź parafialna zaplanowana jest w czasie rekolekcji, czyli za miesiąc.
Może byłoby dobrze nie czekać aż do grudnia, lecz odprawić sobie Spowiedź wcześniej, już teraz. Daje to szansę przystępowania do Stołu Pańskiego. Bez Komunii Msza nie jest pełna – brakuje sprawy istotnej. Zawsze jestem do dyspozycji, czy to przed czy po Mszy. Niedobrze jest, gdy ktoś chce się spowiadać 5 minut przed rozpoczęciem Mszy. Spowiedź nie powinna być w pośpiechu. Często w takich wypadkach proponuję Spowiedź po Mszy, oraz dodatkowo Komunię Św.
* Za dwa tygodnie – Andrzejki (29 listopada) – będziemy wdzięczni stałej ekipie
ich życzliwość i poświęcenia w organizowaniu naszego rodzinnego spotkania.
* Piątek -21 listopada – koncert zespołu Matriochka (Filka, Ewa, Serguei, Larisssa) 24 Maréchal Joffre – reservation; 06 28 34 12 76, wejście – 12€. Będzie bardzo miły wieczór – zapewniają organizatorzy. Piosenki polskie, rosyjskie, francuskie, żydowskie i inne.
* Dla dzieci jest dzisiaj „PROMYCZEK” – spóźniony, bo musiał pokonać długą drogę z Polski, ale jego wartość nic przez to nie straciła – więc proszę go aby brać. Jest rybka do naklejenia, oraz wyjaśnienie znaku pierwszych Chrześcian.
Natomiast O. Teofil wyjaśnia dla dzieci Mszę i mówi o procesji na Wejście.
* Za tę Procesję na Wejście oraz przygotowanie całej oprawy liturgicznej na dzisiejszą Mszę – dziękujemy młodzieży. Zapraszamy innych do udziału czynnego, jak to mamy przykład dziś.
* W sobotę (22.11) Msza Św. za naszych zmarłych o godz. 18.00. Zapraszam Was. Niech będzie to wyrazem naszej wdzięczności wobec tych, którym wiele jesteśmy winni. Jeżeli mamy trudności w przyjściu na Mszę, a dołożymy starań aby je pokonać, wartość naszej Mszy będzie powiększona.
* Jak już zapowiadałem planujemy przenieść Mszę niedzielną na sobotę na godzinę 18.00. Od pierwszej soboty grudnia. Wygląda na to, że większości będzie to na rękę. Są tacy, którzy nie są zadowoleni. Niestety nie wszystkim można dogodzić.
* Dziś Msza w Monaco – 15.30