Ogłoszenia – Nicea – 2014.11.02

Dzień Zaduszny

*Listopad to miesiąc zmarłych. Szczególnie teraz pamiętamy o tych, którzy od nas odeszli. Może potrzebują naszej pomocy. Wyrazem naszej pomocy może być zapalony znicz, złożony kwiatek, ale najważniejsza jest modlitwa. Tu się liczy spowiedź i Komunia Św. Inne rzeczy są nieważne dla naszych zmarłych. Dlatego zachęcam aby przystąpić do Spowiedzi Św. W każdą niedzielę czekam przy wejściu na tych, którzy chcą skorzystać z Sakramentu Pojednania.

*W piątek wieczorem na Garibaldi odprawię Mszę za naszych zmarłych, których przedstawiamy Miłosierdziu Bożemu, przez wpisanie ich imion na karteczkach. Przy tej okazji mówię „Bóg zapłać” za ofiarę składaną z okazji wypominek. Wypominki to piękny polski zwyczaj i starajmy się go podtrzymać.
* Dziś Msza w Cannes – 15.30

* Aby dzieci mogły na sposób bardziej pełny uczestniczyć we Mszy Św. najpierw zbiorą się w Sali katechetycznej. Z Panią Danusią przygotują się do Ofiary P. Jezusa a następnie przyjdą do kościoła. Uczestniczą jak dotąd przynosząc lampioniki na Ofiarowanie i używając dzwoneczków.

* Miłe jest to, że rodzice dokładają starań aby dzieci czytały Lekcję
Mszalną czy intencje Modlitwy Wiernych. Za to przygotowanie w domu – dziękuję. Zapewne duży wkład mają tu również dziadkowie jak i Szkoła Polska, ja zaś chętnie prześlę mailem teksty do przygotowania w domu.