Ogłoszenia – Nicea – 2014.10.05

27 Niedziela Zwykła

* Przez cały październik odmawiamy Różanie. Matka Boża w swoich objawieniach wiele razy prosiła o odmawianie Różańca. (tak było w Lourdes, Fatima, Lasalette, w Gietrzwałdzie koło Olsztyna) Z praktyki życiowej wiemy, że bardzo wiele możemy uprosić przez tę modlitwę. Zbieramy się w kaplicy na Pl. Garibaldi. Są parafianie, którzy przychodzą w każdy wieczór. Zachęcamy innych. Umiejmy znaleźć czas. Nie będę mówił „dla Matki Bożej” powiem; „dla siebie”. Nasze spotkanie jest o godz. 19.30, możemy przesunąć na 19.00.
Pięknie wygląda i zapewne podoba się Matce Bożej, gdy w kaplicy modli się wnuczek z dziadkami.

*Msza z Biskupem Ordynariuszem wspólna z gospodarzami tego kościoła.
W tym dniu; Samochody zostawiamy na dole. Chcemy uniknąć kolizji przy wyjeździe, oraz tłoku przy kościele. Program na ulotkach podajemy przy wyjściu.

* Posprzątamy kościół w Villefranche – w sobotę??? Nie wymawiajmy się.
Niech nie będzie to tylko praca Pana Andrzeja i Pana Bogdana oraz jednej czy drugiej osoby. W sobotę też chciałbym być wami.

* Gospodarze proszą nas o pomoc w ustawianiu stołów w niedzielę przed Mszą. Oni zaczynają od 9.00

* Filmik Św. Stanisław jest na naszej stronie parafialnej – można oglądać.
W imieniu razem z dziećmi dziękujemy za to Rafałowi.

* Przy Szkole Polskiej prowadzony jest katechizm. Współpraca rodziców jest bardzo piękna. Zapraszamy dzieci, które nie są w polskiej szkole.

* Za przygotowanie czytań po polsku na ubiegłą niedzielę dziękuję dzieciom oraz rodzicom. Niemałe ma tu również polska szkoła.

* Dla dzieci mamy promyczek – zapraszamy.

* Polska firma budowlana poszukuje pracowników > 0 623 751 615 (Michalak –Wieliczka)
* Joanna Placz zaprasza na Festiwal Psychologii Procesu – 11 X 2014 9h00 5, Av. Gimelle, Nicea