Ogłoszenia – Nicea – 2014.07.20

XVI Niedziela Zwykła

* WAKACJE – przyjeżdża do naszej parafii na zastępstwo Ks. Marek. Przedstawię go już w przyszłą niedzielę. Pozostanie przez cały miesiąc. Proszę Was aby nie czuł się pozostawiony samemu sobie. Trzeba, aby Rodacy okazali mu swoje zainteresowanie i wdzięczność za jego posługę kapłańską.
Ks. Marek będzie bez samochodu. Trzeba go dowieść do kościoła. Podzielmy ten obowiązek, kto go przywiezie na pierwszą niedzielę; do Col de Villefranche godz. 10,00….kto będzie chętny w pierwszą niedzielę na Garibaldi( godz. 19.30)…..
Byłoby też pięknie, gdyby któraś rodzina mogła zaprosić Ks. Marka na niedzielny obiad. Zapewne wiele można będzie skorzystać, bo się podzieli swoim doświadczeniem z pracy w Irlandii.

* Na czas wakacji potrzeba, aby parafianie zajęli się przygotowaniem mszy niedzielnej.
Tą funkcję mogą zarówno wypełniać panowie jak i panie.

* Mam gotową listę punkt po punkcie, co należy przygotować do Mszy w niedzielę.
Chętnie ją rozdam aby w kilka osób podjąć się tego zadania. Dobrze będzie gdy będzie jeden szef, którzy podyryguje. Na godz. 10.00 mamy pana Bogdana, na 19.30 – Jolkę.

* Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji Bogiem, umocnieniu wiary. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy wydawać dobre owoce jak ziarno pszeniczne, chociaż obok rozkrzewia się szatański kąkol współczesnego świata!

* Patronowe tego tygodnia to; Św. Maria-Magdalena, Św. Brygida, Św. Kinga, Św. Jakub oraz Święci; Joachim i Anna – Dziadkowie P. Jezusa. Naszych solenizantów otoczmy serdeczną modlitwą.