Ogłoszenia – Nicea – 2014.07.06

XIV Niedziela Zwykła

* Naszym Parafianom wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku pod opieką Matki Bożej.
Wakacje są potrzebne, aby nabrać sił do pracy i nauki. Dobre wakacje to wykorzystanie czasu na modlitwę, może na pielgrzymkę do naszych polskich sanktuariów. Dobry wypoczynek to rodzinna wycieczka i spacer po lesie i wyprawa w góry. Aby dobrze wypocząć należy ograniczyć komputer i telewizor. Natomiast dobra książka pomoże do wypoczynku.

* Tą drogą (internetową ) chciałbym też powitać gości, którzy przyjadą na Wybrzeże Lazurowe z Polski i życzyć dobrego wypoczynku i regeneracji sił, oraz miłego spotkania z bliskimi.
* Przez lipiec i sierpień nie ma Mszy w Cannes i Monaco. *Strona parafialna www.nicea-parafia.pl – też będzie miała urlop.
*Równocześnie przypominam Wam i Waszym gościom, nie ma urlopu od Mszy Świętej. Jest ona wyrazem naszej miłości do Boga. Msza Niedzielna jest obowiązkiem każdego katolika. To nie ważne czy on jest w swojej parafii czy na wyjeździe.
* Przypomnienie dla naszych Parafian a Informacja dla Gości; Na terenie Francji nie obowiązuje post w piątek. Jest to zarządzenie Episkopatu Francji. Czyli można jeść mięso. Po przyjeździe do Polski powracamy do normy.
* Nie wyrzucamy suchego chleba, bo jest darem Bożym. Przynosimy do kościoła – będzie to z pożytkiem dla królików.
Nasze sprawy rodzinne.
Witam serdecznie,
Jestem nauczycielem języków obcych i zwracam się z prośbą do osób zainteresowanych lekcjami języka francuskiego bądź angielskiego w Nicei, których mogłabym udzielać.
Jednocześnie chciałabym też wynająć pokoik w Nicei za niewielką opłatą badź w ramach udzielania lekcji języka francuskiego za wynajem.
Jestem też otwarta na inne możliwości pracy w Nicei na okres wakacji (np: opieka nad dzieckiem). Bardzo dziękuję i pozdrawiam E-mail: [email protected]