Ogłoszenia – Nicea – 2014.06.29

Uroczystość Świętych Apostołów; Piotra i Pawła

*Gościmy dzisiaj u nas chórek, który w czasie Mszy pomagał nam się modlić w rytmach afrykańskich. Są to przedstawiciele Zielonego Przylądka, ich język – to portugalski, oczywiście mówią po francusku, bo tu mieszkają. Ich szefowa i dyrygentka – to Josefine i jej przede wszystkim dziękuję za to, że możemy się cieszyć ich obecnością.

* Dziękuję za sprawną organizacje Uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać wszystkim, którzy się włączyli. Mamy na stronie internetowej ładne zdjęcia. Jest to wkład Rafała z żoną, Oliwii i P. Bogdana. Czekamy jeszcze na zdjęcia – przyślijcie.

* Wyjeżdżającym na wakacje życzymy szczęśliwej podróży, radosnego spotkania w rodzinie, oraz nabrania sił do dalszej pracy

* Zastępstwo na wakacje. W tym roku będzie na cały sierpień ksiądz Marek. Jest to Dominikanin z Krakowa. Pracuje w Irlandii. Przez dwa tygodnie będą z nim mama i siostra, która jest Siostrą Zakonną. Ponieważ ksiądz Marek nie będzie miał samochodu, potrzebna będzie pomoc Parafian. Liczę na Was i mam nadzieję, że się nie zawiodę. W sierpniu nie będzie też naszego Pana Andrzeja. Proszę o zaangażowanie w przygotowaniu Mszy na Col de Villefranche. Przypomnę, że funkcję „kościelnego” może sprawować mężczyzna jak i kobieta. Więc zwracam się do naszych Pań; zamiast ploteczki przed kościołem, można się zająć ołtarzem, mszałem i ampułkami.

* W wakacje są czasem w Nicei księża – wasi krewni, znajomi. Parafia ich zaprasza, niech przyjdą do Polskiej Wspólnoty.

* Planuję na przyszłość zmiany w rozkładzie Mszy Św. Mianowicie; Mszę wieczorną z niedzieli chciałbym przenieść na sobotę wieczorem. Godzina do ustalenia.

* Grupa Różańcowa – ma intencje na wakacje. Lipiec za dzieci i młodzież. Sierpień – za nowożeńców. W Grupie Różańcowej witamy Sabinę Gajec. Przypomnę wszystkim – to tylko jeden dziesiątek dziennie. Nie mam czasu. Ile go marnujesz przed telewizorem….
Za składanie kopert różańcowych dziękujemy Madzi.

*Przysięgę małżeńską w kościele parafialnym w Głogowie Małopolskim będą składać; Adam Franciszek Rosół, urodzony w Kolbuszowej, zamieszkały aktualnie w Cannes
oraz Justyna Kopacz – Głogów Młp. ul Polna
Zapowiedz druga. Przykre jest gdy młodzi nie chodzą do kościoła, przyjdą tylko po kartkę, albo żeby ochrzcić dziecko.

Nasze sprawy rodzinne;
Zakład naprawczy motocykli i samochodów ma dwa wolne miejsca pracy. Warunki dobre. Praca oficjalna. Osiem godzin dziennie. Dwa dni w tygodniu wolne. Kontaktować; Roman (Harlejowiec) – 0 664 64 39 11.