Ogłoszenia – Nicea – 2014.06.15

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

* Świętujemy dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

* Natomiast przyszła niedziela to Święto Bożego Ciała. Msza Św. połączona z procesją. Zatrzymam się przy ołtarzu polowym. Zapraszam dzieci do udziału w procesji na sposób aktywny, czyli spania kwiatów i dzwonienia.
– Samochody – tak ustawmy aby nie przeszkadzały w procesji. Radzę podjechać pod sosenki.

* Święto Bożego Ciała w Monaco w najbliższy czwartek – 19 czerwca.
Program; Msza Św. z Arcybiskupem w katedrze – godz. 18.30, następnie procesja do pałacu Księcia. Krótka adoracja Najść. Sakramentu na placu zamkowym, złożenie Najść. Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia Bożego, poczęstunek-aperitif, na który zaprasza Arcybiskup z Monaco.
Samochody najlepiej zostawić na parkingu koło muzeum oceanograficznego. Przez minione lata w dzień Bożego Ciała ten parking był bezpłatny.
Więc; Czwartek, godz. 18.30. Samochodem trzeba liczyć przynajmniej godzinę.

*Przysięgę małżeńską w kościele parafialnym w Głogowie Małopolskim będą składać; Adam Franciszek ROSÓŁ, urodzony w Kolbuszowej, dom rodzinny – Pogwizdów, zamieszkały a Cannes
oraz Justyna KOPACZ – Głogów Młp. ul Polna
Zapowiedz Pierwsza.
Przyszły Pan Młody obiecał, że pokaże się na Mszy. Chcemy go zobaczyć. Proszę niech wstanie teraz. Nawet po to abyśmy mu pogratulowali ślubu.

* Dzisiejsza uroczystość kończy czas Spowiedzi Wielkannocnej…
* Jest PROMYCZEK dla dzieci. Zapraszam.

* Dziękuję za modlitwy i życzenia z okazji mojego jubileuszu kapłaństwa. Są jeszcze obrazki gdyby ktoś chciał sobie wziąć. Mają one dość bogatą historię. Wydrukował je kolega z Mielca stąd obraz Trójcy Św.w kościele, który wybudował
Obrazki z pielgrzymką pojechały na kanonizację Sw. Jana Pawła do Rzymu, objechały Fatimę, pomodliły się M. Bożej w Lourdes i przyjechał do Was do Nicei.

* W niedziele 29 czerwca będzie u nas CHÓREK AFRYKAŃSKI. W czasie Mszy możemy przenieść się na chwilę w afrykański nastrój modlitewny stworzony przez tam-tam, marakasy i gitarę a może nawet i taniec liturgiczny.
Tak się składa, że w tym dniu żegnamy też naszego pana Janusza organistę z rodzina, bo wracają do polski.

* Pani Ewa Reicher z grupą muzyków daję koncert – Dziś o godz. 14.30. w sali przy Par. Św. Heleny. W programie piosenki polskie.(Hej sokoły, Kalinka) Są też piosenki hebrajskie, rosyjskie i francuskie. Wstęp-10 E.