Ogłoszenia – Nicea – 2014.06.01

Siódma Niedziela Wielkanocy

* Rozpoczęliśmy miesiąc CZERWIEC. Jest on poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

* Mały kalendarz na czerwiec; Za trzy tygodnie – Święto Bożego Ciała. Pamiętamy jeszcze z Polski wymowę tego święta. Procesja, cztery ołtarze, dzieci Pierwszokomunijne, dzwoneczki i sypanie kwiatów. W naszym emigracyjnym kontekście jesteśmy sporo ograniczeniu, ale postarajmy się zrobić to co będzie możliwe. Pomyślmy o ołtarzu przed kościołem, rodziców proszę aby pomogli dzieciom w organizacji procesji.

* Dla uściślenia dodam, że Św. Bożego Ciała obchodzi się w Polsce we czwartek natomiast we Francji jest ono przeniesione na niedzielę.Wyjątek stanowi archidiecezja Monaco. Tam jest świętowane we czwartek 19 czerwca i jest procesja do zamku. Można wtedy wejść na zamek.

* Natomiast przyszła niedziela to Święto Zesłania Ducha Św. Wyczekiwali Go apostołowie, modlili się o Niego wspólnie. My również prośmy aby Duch Św. oświecał nas, pomagał i prowadził przez życie. Dzień ten często wybierają biskupi aby udzielać święceń kapłańskich i rozsyłać nowych księży obdarzonych łaską Ducha Św. Niech to święto będzie dla nas dziękczynieniem i modlitwą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

* Dzisiaj Msza w Cannes