Ogłoszenia – Nicea – 2014.05.04

Trzecia Niedziela Wielkanocy

* Dziękujemy Ksiedzu Andrzejowi za dzisiejsza obecność wśród nas, za Mszę Św., kazanie oraz wielka życzliwość, którą nas darzy. Jako proboszcz Parafii Francuskiej dobrze zorganizowanej ma wielkie możliwości lokalowe, materiałowe, chętnie nam użycza. Za to jesteśmy wdzięczni – dziękujemy.

*Dziękujemy Chórowi ze Strzyżówa. Profesjonalny chór, zdobył swoje międzynarodowe szlify dzięki pracy dyrygenta pana Grzegorza Oliwy. Mogliśmy i ch słuchać dzięki zaangażowaniu naszej parafianki Karoliny Chechelskiej oraz pomocy pani Ewy Bradlińskiej

* Dziękujemy za przygotowanie pikniku; zasługują na naszą wdzięczność; Państwo Nowińscy – robili zakupy, Państwo Targ – sprowadzili z Polski kilkadziesiąt kilogramów wędliny, Pan Bogdan Ogonowski z Danusią- koszenie trawy i ustawianie stołów, Państwo Rusak-przygotowanie gryla,
Państwo Filka i Irek – oprawa muzyczna. Pan Gienadin – przygotowanie

* Dziękujemy Państwu Joli i Maćkowi Bortner za ofiarę pieniężną na rzecz przygotowania do obchodów Święta Królowej Polski oraz za słodycze dla dzieci przekazane na tę okazję.

* W tym tygodniu we czwartek – Dzień Emigranta. Świętujemy go w Grasse.
Zarezerwujcie cały dzień na to spotkanie. Będzie posiłek, zabawy dla
dzieci, teatr, medytacja Pisma Św. Wszyscy jesteśmy zaproszeni. Prośba
do naszych Pań, aby postarały się o przygotowanie polskiego dania. Nasze
Parafianki z Cannes dał wiele razy dowód, że robią to doskonale.
Prosimy dzieci, aby ubrały się w strój krakowski.

* W przyszłą niedzielę instalacja Ordynariusza Diecezji Księdza Biskupa Andre Marceau. Msza w Palais Nikaia – godz. 16.00. Obecność Nuncjusza Apostolskiego, który reprezentuje Papieża. Przyjadą też inni Biskupi.
Zachęcam do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Nie czujmy się wyobcowani.
Umiejmy tworzyć jedną rodzinę. Pałac Nikaia znajduje się koło Nice Matin przy drodze 202 do Grenoble i Centrum Handlowego.

* W przyszłą niedzielę (z tej racji, że Diecezja przyjmuje swojego Biskupa Ordynariusza) odwołana jest Msza w Cannes oraz katecheza dla dzieci.

* Wyjechał z Parafii pan Janusz-organista. Powód; nie znalazł mieszkania.
Wyraża chęć powrotu do nas gdyby udało się wyszukać mieszkanie dla rodziny. Jeżeli ktoś mógłby pomóc w tej sprawie –byłoby rzeczą chwalebną.

* Uroczystości kanonizacyjne możemy oglądnąć na stronie Diecezji Nicea