Ogłoszenia – Nicea. 2014.04.27.

Niedziela Miłosierdzia Bożego.

* Dzięki życzliwości i doświadczeniu naszych młodych specjalistów, mogliśmy uzyskać połączenie satelitarne z Watykanem. Przeżywaliśmy kanonizację w łączności z Rodakami i Papieżem, modląc się wspólnie i oglądając na dużym ekranie uroczystości w Rzymie. Pracowali dla nas w tygodniu Państwo; Andrzej, Ola i Bogdan. Drugi Pan Andrzej pracował nad zamontowaniem papieskiego obrazu na ścianie.

* Nasz baner papieski został sfinansowany przez jednego parafianina. Wszystkim mówimy; „Bóg zapłać”.
Pozostanie jeszcze jedna sprawa – chciałbym aby został zamontowany czujnik, który zapali lampę, gdy ktoś podejdzie do obrazu naszego Papieża.

* Przyszła niedziela – piknik po Mszy Św. Zapraszamy do udziału. Będzie zespół Pani Filki oraz chór ze Strzyżowa(Podkarpackie). Państwo Targ zamówili dla nas kilkadziesiąt kilogramów wędliny w Polsce, Państwo Nowińscy ze swoją grupą zatroskali się o organizacje pikniku – dziękujemy.
Trzeba ustawić stoły w sobotę i nakryć je w niedziele – prosimy o pomoc.
Zasady jak w roku minionym – wstęp 10€ . Będzie kiełbaska z grila i napój. Tradycja mówi, że panie pieką placek a panowie donoszą butelkę wina. Podtrzymajmy tradycję, byle nie przelać.

* We czwartek przypada 1 maja – Świętego Józefa-Robotnika. Modlimy się za ludzi pracy, szczególnie za emigrantów, którzy dla pracy i chleba opuścili swoją Ojczyznę i rodzinę. Naszym wielkim Patronem jest Święty Jan-Paweł. W tym dni( we czwartek) zbierzemy się pod jego pomnikiem na Cimiez o godzinie 19.00. Następnie przejdziemy do kościoła naprzeciw aby z naszym Świętym modlić się za ludzi pracy. Za całą organizację uroczystości dziękujemy Panu Bednarkowi. Pracy było dużo. Począwszy od pisania zaproszeń, zakupienia kwiatów aż do wyczyszczenia pomnika Papieża – Bóg zapłać.

* Grupa Różańcowa ma koperty. Znajdziecie w nich historię podróży Świętego Papieża do Polski a modlimy się za młodzież, która przyjmuje Sakrament Bierzmowania.

* Miesiąc MAJ, który rozpoczniemy wkrótce, to czas szczególnie poświęcony Matce Bożej. Niech niezabranie czasu na modlitwę do naszej Matki. Zalecana jest litania Loretańska.